Odbojkaši Vojvodine NS seme iz Novog Sada, prvaci Srbije, nisu uspeli da se plasiraju u grupnu fazu Lige šampiona 2018, pa će takmičenje u Evropi nastaviti u šesnaestini finala Kupa CEV. Francuski Tuluz je večeras eliminisao Vojvodinu NS seme trijumfom u „zlatnom setu“ sa 15:10, posle 14 minuta igre.

U regularnom toku revanš meča 3. kola Lige šampiona 2018, u dvorani Andre Brua, Tuluz je pobedio Vojvodinu NS seme sa 3:1, po setovima 20:25, 25:22, 25:19 i 25:23, posle 106 minuta igre.

Povezana vest:  Odbojkaši Srbije pobedili SAD na početku Svetske lige

U prvoj utakmici, odigranoj u Novom Sadu, Vojvodina NS seme je savladala Tuluz sa 3:0 (25:22, 25:23, 25:21).

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija 2 boda, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe posle dve utakmice imaju isti broj bodova, konačnog pobednika će odlučiti „zlatni set“ (do 15 poena), koji će se odigrati odmah po završetku druge utakmice.

Vojvodina NS seme će u šesnaestini finala Kupa CEV (6. i 20. decembar) igrati sa pobednikom duela Barkom Kažanji Ljvov (UKR) – Makabi Tel Aviv (ISR). Prvi meč će se odigrati u Ukrajini ili Izraelu, a revanš u Novom Sadu.