loptaVINER LIGA, SENIORKE

Zvezda lako protiv Radničkog

Aktuelni šampion Crvena zvezda ni ove sezone ne zna za poraz u Super ligi. Crveno-bele su do nove trojke i četvrtog trijumfa stigle protiv gradskog rivala Radničkog, posle samo 69 minuta igre. Imala je Zvezda sjajan napad kroz sredinu (18-15), a Nađa Ninković je nanizala čak šest blokova, dok su Jelena Blagojević i Bojana Živković imale po tri as poena.

Povezana vest:  EVROPSKE UNIVERZITETSKE SPORTSKE IGRE, Odbojkaši Univerziteta u Nišu prvaci, odbojkašice Univerziteta u Beogradu srebrne

U sva tri seta ekipa Ratka Pavličevića je lako dolazila do velike razlike, najviše zahvaljujući vrlo dobrom servisu, ali i brojnim greškama igračica Radničkog. Zvezda je ostala na čelu tabele, sa istim brojem bodova i set količnikom kao i NIS Spartak, ali nešto boljim poen količnikom, dok Radnički ima polovičan skor, po dve pobede i isto toliko poraza.

Povezana vest:  SENIORKE – XXI GRAND PRIX 2013., Srpkinje treniraju u Kagošimi

Crvena zvezda – Radnički 3:0 (25:20, 25:15, 25:14)

Dvorana: SC „Šumice“. Gledalaca: 200. Sudije: Svetlana Zotović i Predrag Balandžić. Trajanje meča: 69 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Budrović, Ninković 16, Rakić 8, Živković 3, Pušić (libero) Medarević, Bjelica 9, Tomić, Blagojević 6, Kecman 4, Valčić (libero), Stevanović 9. Trener: Ratko Pavličević.

Povezana vest:  Matić/Egić osvojile zlato u Temišvaru, Kiković/Basta srebrni

RADNIČKI: Medić 8, Veljković 4, Milanović (libero), Mitrović, Mirkić, Katić 1, Martinović 1,