partizan_smederevoVINER LIGA, SENIORI

Partizan jak i bez Atanasijevića, Pobede Partizana i Spartaka

Jedinstvo – Radnički Kredi banka 0:3 (22:25, 23:25, 19:25)

Hala sportova u Staroj Pazovi. Gledalaca: 500. Sudije: Anđelko Popović i Dušan Španović. Trajanje meča: 78 minuta.

JEDINSTVO: Radivojević, Stojsavljević, Majstorović 9, Manojlović, Horvat, Ilijin 8, Janković (libero), Micić 2, Marinković 7, Drapšin 5, Matijašević 3, Vrban 4. Trener: Željko Vukelić.

RADNIČKI KREDI BANKA: Ćirović (libero), Jovanović, Radović 11, Protić (libero), Perović, I. Ivović 8, Stevanović 15, Ilić 1, J. Ivović, Maksimović 8, Opačić 4, Hadžifejzović 10. Trener: Slobodan Kovač.

Aktuelni šampion je ostvario treću pobedu i jedini je tim sa maksimalnim učinkom u Super ligi. Radnički Kredi banka je bez većih problema slavio u Staroj Pazovi protiv novog člana elite Jedinstva. Sjajnu igru pružili su srednjaci gostujućeg tima, Nemanja Radović i Marko Maksimović, ali su i ostali dali veliki doprinos.

Povezana vest:  PRVENSTVO BALKANA, Juniori Srbije u polufinalu prvenstva Balkana

Spartak – Železničar 3:2 (17:25, 20:25, 25:14, 25:19, 15:13)

Dvorana: OŠ „Sava Kerković“ u Lјigu. Gledalaca: 300. Sudije: Dejan Rogić i Vladimir Simonović. Trajanje meča: 105 minuta.

SPARTAK: Knežević, Kostić 6, Živković, Karišik 8, Palibrk 10, Janković (libero), Milošević 11, Dautović 25, Spasojević, Stevanović, Karić, Pantović 16. Trener: Milivoje Radisavljević.

ŽELEZNIČAR: Zindović 12, Vidić 15, I. Bulić 1, Lojaničić (libero), Jezdimirović 11, Janjušević 1, O. Bulić, Miletić 1, Munćan 7, Pajić, Kostić, Mrđa 10. Trener: Srđan Stefanović.

Povezana vest:  Slobodan Kovač odredio spisak igrača za turnir u Berlinu

Veliki preokret viđen je u Lјigu, gde je Spartak slavio protiv Železničara. Činilo se posle prva dva seta da će gosti iz Beograda kući poneti ceo plen, ali nisu tako mislili izabranici Milivoja Radisavljevića.

Predvođeni sjajnim Jasminom Dautovićem domaći su smogli snage da najpre izjednače, a potom u neizvesnom taj-breku stignu i do druge pobede u Super ligi.

Smederevo – Partizan 0:3 (20:25, 19:25, 18:25)

Dvorana: „Smederevo“. Gledalaca: 200. Sudije: Slaviša Manojlović i Vladimir Cvetković. Trajanje meča: 68 minuta.

SMEDEREVO: Majcan 2, Petrović 3, Spasić (libero), Kojić 6, Simeunović 12, Gatalica, Stevanović 6, D. Đorđević, Kalinić, Perović 6, N. Đorđević, Ćelić. Trener: Siniša Živak.

Povezana vest:  Igor Kolaković: Položili smo prvi ispit, okrećemo se Koreji

PARTIZAN: Minić 24, Popović, Pešut 10, Steljić 2, Turanjanin 5, Mijailović 11, Jokanović, S. Žarković 3, Ilić (libero), Bulatović 3. Trener: M. Žarković.

Iako znatno oslabljen, Partizan je lako došao do bodova u Smederevu. Nije se osetilo kod crno-belih neigranje Kisića i Atanasijevića, a Smederevci su pružili dobar otpor u prva dva seta, kad su i propustili šansu da učine nešto više.

Imali su domaći prednost u prvom setu od 16:13, u drugom 16:14, ali im to nije bilo dovoljno da osvoje bar set i da unesu neizvesnost. Odličan je bio Aleksandar Minić, koji je osvojio 24 poena i to na poziciji korektora, a cele prošle sezone je igrao na mestu srednjaka.