Wiener_Liga-odbojkaVINER LIGA, SENIORKE

Užičanke otkinule bod Zvezdi, Dinamo slavio u Lazarevcu

Jedinstvo – Crvena zvezda 2:3 (17:25, 11:25, 28:26, 25:23, 9:15)

Dvorana: „Veliki park”. Gledalaca: 200. Sudije: Mirko Janković i Ivan Lazarević. Trajanje meča: 117 minuta.

JEDINSTVO: Todorović (libero), Stojković 20, Trivunović 22, Jelisavčić 6, Stevanović 1, Vitorović, Čvorić 11, Sandić 10, Drulović 2, Spasenić (libero). Trener: Vlastimir Vasiljević.

CRVENA ZVEZDA: Budrović, Rajić, Ninković 20, Rakić 10, Popović, Simić, Pušić (libero), Medarević 4, Bjelica 26, Kecman 14, Valčić, Stevanović 11. Trener: Ratko Pavličević.

Povezana vest:  PRVENSTVA SRBIJE 2013. ZA MLAĐE KATEGORIJE, Polufinalni turniri će se igrati dva dana – promenjen termin polufinalnih turnira juniora

Jedinstvo nije uspelo da zaustavi Zvezdinu seriju pobeda, ali je velikom favoritu otkinula prvi bod ove sezone. Posle prva dva seta koje su crveno-bele dobile prilično ubedljivo činilo se da će gošće kao i prošle sezone lako pokoriti Užice, ali ovoga puta nije bilo tako.

Od starta trećeg perioda Jedinstvo je zaigralo mnogo bolje, a imale su Užičanke i dosta sreće u završnici ovog seta – 28:26. U četvrtom periodu domaće su vrlo brzo napravile razliku, a na kraju su teškom mukom došle do izjednačenja. Ipak, nisu imale snage za potpuni preokret, pa je Zvezda osvojila dva boda.

Povezana vest:  EP 2011 SRBIJA I ITALIJA, Srbija u četvrtfinalu posle pobede nad Rumunijom

Kolubara – Dinamo Azotara 1:3 (25:14, 22:25, 23:25, 17:25)

Dvorana: SRC „Kolubara“. Gledalaca: 150. Sudije: Ljubomir Kovačević i Gordan Vilimanović. Trajanje meča: 95 minuta.

KOLUBARA: Jakovljević (libero), Mitrović 10, Gajić 8, Žmirić, Stevanov 13, Raković, Veselinović, Grbić 3, Biševac 18, M. Petrović 10, D. Petrović. Trener: Nikola Jerković.

DINAMO AZOTARA: Furtula 2, Sredić 7, Petrov (libero), Sekulić 16, Bezarević 15, Divac 1, Bulajić 2, Možgon (libero), Jocić, Vulović 16, Kokanović 6, Bukur 2. Trener: Aleksandar Vladisavljev.

Povezana vest:  SENIORI – XXVII EP 2011, Poljacima bronzana medalja

Dinamo Azotara je slavila i drugi put ove sezone, ponovo na gostujućem terenu. Ovoga puta Pančevke su sva tri boda osvojile na gostovanju u Lazarevcu protiv Kolubare. Domaće su mnogo bolje počele meč, ubedljivo dobile prvi set, a imale su prednost i u drugom (21:20), ali su posustale u završnici. Dinamo je tada uspeo da izjednači, a u nastavku meča stigle su do sva tri boda.