Muška seniorska reprezentacija Srbije zabeležila je četvrtu pobedu na XIX SP 2018. u Bariju. Srbija je večeras, u poslednjoj, petoj utakmici u C grupi, savladala Rusiju sa 3:2, po setovima 25:21, 24:26, 25:17, 22:25 i 15:12, posle 145 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Palaflorio posmatralo je 3400 gledalaca, a sudili su Fabricio Paskvali iz Italije i Đang Liju iz Kine.

Izvanredna odbojkaški predstava u Bariju, u kojoj su izabranici Nikole Grbića fantastičnom igrom, u svim elementima nadvisili jednu od najboljih selekcija na svetu – Rusiju. Fanatično borbeni u odbrani, odlični na servisu, lucidni u napadu. Baš tako su igrali najbolji odbojkaški Srbije protiv Rusije i na kraju su zasluženo slavili veliki trijumf. Srbija će u nastavku takmičenja igrati u Varni sa Poljskom, Francuskom i Argentinom.

Rusija je povela u prvom setu sa 7:4, pa 10:6, a Srbija smanjila na 10:8. Usledio je period bolje igre Rusa, koji su vodili sa 14:9, pa 15:10, ali je Srbija smanjila na 15:13, pa 16:15. Izjednačenje je usledilo na 17:17, da bi Srbija posle vođstva Rusije od 19:18, stigla do prednosti od 21:19. Pri rezultatu 22:20 za Srbiju, Grbić je u igru ubacio Luburića umesto Jovovića zbog bloka. Odlična je bila igra u odbrani, pa je Srbija imala kontranpad, a ulogu tehničara je preuzeo Marko Ivović i maestralno digao tempo, koji je Podraščanin pretvorio u poen. Atanasijević je asom povisio na 24:20, a Srbija je iskoristila drugu set loptu za 25:21 i vođstvo od 1:0 u setovima.

Povezana vest:  Održana sednica Predsedništva UOKPL – predloženo da Superliga počne 15. septembra

U drugom setu je viđena slična priča kao u prvom. Vodila je Rusija sa 7:4, 12:9 i 16:11. Srbija je izjednačila na 16:16, pa posle izjednačene igre povela sa 23:22. Preokrenuli su Rusi na 24:23, a set su dobili sa 26:24, za izjednačenje na 1:1.

Ravnopravna borba se vodila na početku trećeg seta, da bi Srbija potom povela sa 9:7, pa 13:8. Vodila je Srbija sa 17:10, 19:13 i 21:14. U finišu je bilo 23:15, a na kraju 25:17 za prednost Srbije od 2:1 u setovima.

Rusija je u četvrtom setu vodila sa 6:4, 8:5, pa 12:6 i 14:7. Srbija je smanjila razliku na 16:11, pa 17:13 i 20:18. U finišu je bilo 23:19 za Rusiju, da bi Srbija smanjila na 23:21, a na kraju je bilo 25:22 za Rusiju, za izjednačenje na 2:2 u setovima.

Povezana vest:  XVIII SP 2015., Sjajne juniorke Srbije izborile plasman u četvrtfinalu grupu – savladana Kina posle pet setova

Rusi su odlično počeli peti set i poveli sa 3:0, pa 5:1, ali se Srbija nije predavala. Smanjila je na 7:5, pa posle 9:6 na 9:8. Vodili su Rusi sa 11:8, a onda je na servis otišao Srećko Lisinac. Zaigrala je Srbija kako ume i serijom 5:0 povela sa 13:11, pa 14:12. Atanasijević je asom postavio konačnih 15:12 za pobedu od 3:2 i veliko slavlje srpskih odbojkaša.

SENIORI – XIX SP 2018. (9 – 30. SEPTEMBAR) – TORINO, FIRENCA, BARI, BOLONJA, MILANO (ITALIJA) I SOFIJA, VARNA, RUSE (BUGARSKA):