Evropska odbojkaška konfederacija objavila je kompletnu satnicu utakmica na XXXI EP 2019. u konkurenciji odbojkašica, koje će se odigrati od 23. avgusta do 8. septembra u Turskoj, Poljskoj, Mađarskoj i Slovačkoj. Ženska seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni prvak Evrope, igraće u A grupi XXXI EP 2019. u Ankari. Seniorke Srbije će utakmice protiv Finske, Bugarske, Francuske i Grčke odigrati od 16.00 časova po našem vremenu, dok će poslednji meč u A grupi, protiv domaćina, Turske, početi u 18.30 časova po našem vremenu.

Srbija će u prvom meču u A grupi igrati protiv Finske u petak, 23. avgusta. Drugu utakmicu u Ankari, Srbija će odigrati u nedelju, 25. avgusta protiv Bugarske, a treću u ponedeljak, 26. avgusta protiv Francuske. Seniorke Srbije će četvrti meč u A grupi odigrati u sredu, 28. avgusta protiv Grčke, a peti u četvrtak, 29. avgusta protiv Turske.

U C grupi u Budimpešti igraće Mađarska, Holandija, Hrvatska, Azerbejdžan, Rumunija i Estonija.

U B grupi u Lođu, pored Poljske igraće Italija, Belgija, Ukrajina, Portugalija i Slovenija, a u D grupi u Bratislavi, Slovačka, Rusija, Nemačka, Belorusija, Španija i Švajcarska.

XXXI EP 2019. u konkurenciji odbojkašica odigraće se od 23. avgusta do 8. septembra u Turskoj, Poljskoj, Mađarskoj i Slovačkoj.

Takmičenje po grupama na EP odigraće se 23 – 29. avgusta.

 

SENIORKE – XXXI EP 2019. (23. avgust – 8. septembar) – Ankara (Turska), Lođ (Poljska), Budimpešta (Mađarska) i Bratislava (Slovačka):

A GRUPA – ANKARA (dvorana Ankara), TURSKA:

PETAK, 23. AVGUST:

SRBIJA – FINSKA                17.00 časova po lokalnom, odnosno 16.00 časova po našem vremenu.

BUGARSKA – FRANCUSKA   14.30 (13.30)

TURSKA – GRČKA               20.00 (19.00)

 

SUBOTA, 24. AVGUST:

GRČKA – FRANCUSKA         17.00 (16.00)

TURSKA – FINSKA              19.30 (18.30)

 

NEDELJA, 25. AVGUST:

SRBIJA – BUGARSKA     17.00 (16.00)

GRČKA – FINSKA          19.30 (18.30)

 

PONEDELJAK, 26. AVGUST:

SRBIJA – FRANCUSKA   17.00 (16.00)

TURSKA – BUGARSKA   19.30 (18.30)

 

UTORAK, 27. AVGUST:

FRANCUSKA – FINSKA  17.00 (16.00)

GRČKA – BUGARSKA     19.30 (18.30)

 

SREDA, 28. AVGUST:

SRBIJA – GRČKA                 17.00 (16.00)

TURSKA – FRANCUSKA       19.30 (18.30)

 

ČETVRTAK, 29. AVGUST:

SRBIJA – TURSKA         19.30 (18.30)

BUGARSKA – FINSKA    17.00 (16.00)

 

Plasman u osminu finala izboriće po 4 selekcije iz svake grupe i u osmini finala će igrati selekcije iz A i C grupe, odnosno B i D grupe.

 

C GRUPA – BUDIMPEŠTA (dvorana Laslo Pap), MAĐARSKA:

PETAK, 23. AVGUST:

HRVATSKA – AZERBEJDŽAN      15.00

HOLANDIJA – RUMUNIJA           17.30

MAĐARSKA – ESTONIJA            20.30

 

SUBOTA, 24. AVGUST:

ESTONIJA – HRVATSKA       18.00

MAĐARSKA – RUMUNIJA     20.30

 

NEDELJA, 25. AVGUST:

HOLANDIJA – AZERBEJDŽAN     15.30

ESTONIJA – RUMUNIJA             18.00

 

PONEDELJAK, 26. AVGUST:

HOLANDIJA – HRVATSKA          18.00

MAĐARSKA – AZERBEJDŽAN     20.30

 

UTORAK, 27. AVGUST:

HOLANDIJA – ESTONIJA      18.00

RUMUNIJA – HRVATSKA      20.30

 

SREDA, 28. AVGUST:

AZREBEJDŽAN – ESTONIJA       15.30

HRVATSKA – MAĐARSKA           18.00

 

ČETVRTAK, 29. AVGUST:

RUMUNIJA – AZERBEJDŽAN 15.30

HOLANDIJA – MAĐARSKA          18.00

 

B GRUPA – LOĐ (Atlas Arena), POLJSKA:

PETAK, 23. AVGUST:

BELGIJA – UKRAJINA          14.00

ITALIJA – PORTUGALIJA      17.30

POLJSKA – SLOVENIJA        20.30

 

SUBOTA, 24. AVGUST:

BELGIJA – SLOVENIJA         18.00

POLJSKA – PORTUGALIJA    20.30

 

NEDELJA, 25. AVGUST:

SLOVENIJA – PORTUGALIJA      18.00

ITALIJA – UKRAJINA                 20.30

 

PONEDELJAK, 26. AVGUST:

ITALIJA – BELGIJA        18.00

POLJSKA – UKRAJINA   20.30

 

UTORAK, 27. AVGUST:

BELGIJA – PORTUGALIJA     18.00

ITALIJA – SLOVENIJA          20.30

 

SREDA, 28. AVGUST:

POLJSKA – BELGIJA      17.30

SLOVENIJA – UKRAJINA      20.00

 

ČETVRTAK, 29. AVGUST:

PORTUGALIJA – UKRAJINA  18.00

ITALIJA – POLJSKA             20.30

 

D GRUPA – BRATISLAVA (dvorana Ondrej Nepala), SLOVAČKA:

PETAK, 23. AVGUST:

NEMAČKA – ŠVAJCARSKA    14.30

RUSIJA – BELORUSIJA        17.00

SLOVAČKA – ŠPANIJA         20.00

 

SUBOTA, 24. AVGUST:

NEMAČKA – ŠPANIJA                 17.30

SLOVAČKA – ŠVAJACARSKA 20.00

 

NEDELJA, 25. AVGUST:

BELORUSIJA – ŠPANIJA       17.30

RUSIJA – ŠVAJCARSKA       20.00

 

PONEDELJAK, 26. AVGUST:

RUSIJA – NEMAČKA            17.30

SLOVAČKA – BELORUSIJA   20.00

 

UTORAK, 27. AVGUST:

ŠPANIJA – ŠVAJCARSKA      17.30

NEMAČKA – SLOVAČKA       20.00

 

SREDA, 28. AVGUST:

RUSIJA – ŠPANIJA              17.30

NEMAČKA – BELORUSIJA    20.00

 

ČETVRTAK, 29. AVGUST:

RUSIJA – SLOVAČKA                 15.30

BELORUSIJA – ŠVAJCARSKA      18.00

 

Plasman u osminu finala izboriće po 4 selekcije iz svake grupe i u osmini finala će igrati selekcije iz A i C grupe, odnosno B i D grupe.

 

OSMINA FINALA – NEDELJA, 1. SEPTEMBAR:

ANKARA (dvorana Ankara), TURSKA:

(1) A 1 – C 4           17.00 (16.00)

(2) A 2 – C 3           19.30 (18.30)

 

BUDIMPEŠTA (dvorana Laslo Pap), MAĐARSKA:

(3) C 1 – A 4           16.00

(4) C 2 – A 3           18.30

 

LOĐ (Atlas Arena), POLJSKA:

(5) B 1 – D 4          18.00

(6) B 2 – D 3          20.30

 

BRATISLAVA (dvorana Ondrej Nepala), SLOVAČKA:

(7) D 1 – B 4          15.30

(8) D 2 – B 3          18.00

 

Sve selekcije organizatori (Turska, Poljska, Mađarska i Slovačka) ukoliko se plasiraju u osminu finala igraće kod kuće, bez obzira na poziciju koju su zauzeli.

U slučaju da u osmini finala treba da se sastanu dva organizatora, na primer A 1 – C 4, doći će do promene para osmine finala i zamene mesta, pa će se u osmini finala sastati C 4 (organizator) – A 2 i A 1 (organizator) – C 3.

 

ČETVRTFINALE – SREDA, 4. SEPTEMBAR:

ANKARA (dvorana Ankara), TURSKA:

(1) POBEDNICI MEČEVA OSMINE FINALA 1 I 4               17.00 (16.00)

(2) POBEDNICI MEČEVA OSMINE FINALA 2 I 3               19.30 (18.30)

 

LOĐ (Atlas Arena), POLJSKA:

(3) POBEDNICI MEČEVA OSMINE FINALA 5 I 8               18.00

(4) POBEDNICI MEČEVA OSMINE FINALA 6 I 7         20.30

 

Četvrtfinalni mečevi će se odigrati u Turskoj i Poljskoj, s tim da će pobednici osmine finala iz Mađarske otputovati u Tursku, a iz Slovačke u Poljsku.

Polufinalne utakmice, kao i meč za treće mesto i finale, odigraće se u Ankari, u Turskoj.

 

ANKARA (dvorana Ankara), TURSKA:

POLUFINALE – SUBOTA, 7. SEPTEMBAR:

POBEDNICI MEČEVA ČETVRTFINALA 1 I 3                17.00 (16.00)

POBEDNICI MEČEVA ČETVRTFINALA 2 I 4                19.30 (18.30)

 

NEDELJA, 8. SEPTEMBAR:

FINALE:                              19.30 (18.30)

MEČ ZA TREĆE MESTO:       17.00 (16.00)

Povezana vest:  SENIORKE – VI SVETSKO KLUPSKO PRVENSTVO 2012, Rabita Baku brani trofej protiv Solis Nestlea iz Brazila, sutra od 16,00 časova