Ženska seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni prvak Evrope, zabeležila je treću pobedu u A grupi XXXI EP 2019. u Ankari. Srbija je danas u Areni Ankara, u trećoj utakmici na prvenstvu Evrope, savladala Francusku sa 3:1, po setovima 25:19, 25:13, 17:25 i 25:23, posle 94 minuta igre.

Srbija je pobedila Francusku u meču u kojem su izabranice Zorana Terzića stigle do očekivane pobede posle mnogo problema.

Povezana vest:  Prvakinje Evrope sutra počinju pripreme

Posle vođstva od 2:0 i rutinski odigrana dva seta, Srbija je u trećem setu stala pri vođstvu od 17:15. Francuskinje su serijom 10:0 dobile treći set sa 25:17, da bi se potom vodila ravnopravna borba u četvrtom setu. Vodile su Francuskinje sa 19:16 u završnici, ali je Srbija, na servis Lazovićeve preokrenula na 20:19. Srbija je zatim vodila sa 22:20, a Francuska izjednačila, da bi na kraju bilo 25:23 za pobedu Srbije od 3:1.