srbija_seniorke_crveni_dresovi_slavlje

SENIORKE – III EVROPSKA LIGA 2011.

Seniorke još jednom maksimalno u Kladovu

Seniorke Srbije, dvostruke i jedine pobednice Evropske lige, ostvarile su i drugu maksimalnu pobedu na startu III Evropskoj ligi 2011. Srbija je danas u Kladovu, u drugoj utakmici I vikenda A grupe savladala Grčku sa 3:0, po setovima 25:14, 25:21 i 25:22, posle 73 minuta igre. Utakmicu u dvorani Jezero posmatralo je 1200 gledalaca, a sudili su Monika Ujhazi iz Mađarske i Dušan Rihlik iz Češke.

SRBIJA: LAZAREVIĆ (6), BRAKOČEVIĆ, MALAGURSKI (19), ŽIVKOVIĆ (4), KRSMANOVIĆ (11), MALEŠEVIĆ (7), MOLNAR (4), ANTONIJEVIĆ, VESOVIĆ, NINKOVIĆ (8), RAŠIĆ, POPOVIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I BRANKO KOVAČEVIĆ.

GRČKA: KIRIJAKIDU (6), KUTUKSIDU (4), PAPAFOTIJU, KIOSI (8), CANAKAKI, GJUZELI, MILONA, HADAVA (9), LABRINIDU (6), KELESIDU, MERTEKI (5), GUZU (1). TRENERI: DIMITRIS FLOROS I APOSTOLOS IKONOMIDU.

Srbija je i drugi put savladala Grčku i I vikend završila sa šest osvojenih bodova.

Povezana vest:  Dupljak: Zvižduci Mihajloviću, a ne državnoj himni

Tokom utakmice publici se predstavila plesna grupa “Readance”, odnosno najmlađe članice “Pčelice”.

Drugu utakmicu protiv Grčke počela je postava Živković, Malagurski, Krsmanović, Ninković, Molnar, Malešević i libero Popović. Kao u prvom meču, Srbija je počela dobro i povela sa 7:3, odnosno 8:5. Na drugom tehničkom odmoru bilo je 16:10, a potom je usledila serija 5:0, čime je prvi set bio rešen. Na kraju je bilo 25:14 za 1:0 u setovima za Srbiju.

U drugom setu viđena je slična slika, s tim što je na prvom tehničkom tajm – autu bilo 8:6 za domaćina, koji je prednost vrlo brzo povećao na pet poena

(12:7). Posle predaha, koji je zatražio Dimitris Floros, trener Grčke, Srbija je osvojila još dva uzastopna poena za sedam razlike (14:7). Grčka je do drugog tehničkog odmora smanjila prednost Srbije na šest poena (16:10). Posle odmora

Grčka je nastavila sa dobrom igrom i uspela da smanji prednost Srbije na tri poena (18:15). Ipak, na servis Ane Lazarević, debitantkinje u selekciji Srbije, domaćin je osvojio četiri vezana poena za 22:15. Grkinje su prvi put u dve utakmice protiv Srbije osvojile vise od 20 poena, tačnije 21 za 25:21 i 2:0 za Srbiju.

U trećem setu, Srbija je pono stekla početnu prednost, pa je na prvom tehničkom odmoru bilo 8:5, a na drugom 16:10. U finišu, Srbija je vodila sa 20:13, a Grčka smanjila na 21:17. Na kraju, Srbija je treći set dobila sa 25:22, a meč ponovo sa 3:0.

Seniorke Srbije će tokom II vikenda A grupe Evropske lige 2011. gostovati u Španiji, dok će Grčka putovati u Francusku.

Povezana vest:  Dvostruki prvaci Evrope počeli pripreme za kvalifikacije za OI