vojvodina_odbojkaSENIORI – GM KAPITAL KUP IZAZIVAČA – ŠESNAESTINA FINALA

NIS Vojvodina u osmini finala

Odbojkaši NIS Vojvodine plasirali su se u osminu finala GM Kapital Kupu izazivača. NIS Vojvodina je večeras, u Liberecu, u Češkoj, u “zlatnom setu” savladala Duklu sa 15:13, posle 17 minuta igre. U regularnom toku drugog meča šesnaestine finala, Dukla je pobedila NIS Vojvodinu sa 3:0, po setovima 25:23, 31:29 i 25:19, posle 83 minuta igre. U prvoj utakmici odigranoj u Novom Sadu, NIS Vojvodina je pobedila Duklu sa 3:1. Po pravilima CEV, ukoliko obe ekipe ostvare po jednu pobedu, ukupnog pobednika odlučuje “zlatni set”. NIS Vojvodina će u osmini finala Gm Kapital kupa izazivača igrati protiv Posojilnice iz Blajburga, iz Austrije. Prva utakmica je na programu između 04. i 06. januara u Prevljama, u Sloveniji, gde Posojilnica igra kao domaćin, dok će se revanš meč odigrati u Novom Sadu između 11. i 13. januara.

Povezana vest:  SENIORKE – KUP CEV 2012., Radnički u šesnaestini finala Kupa izazivača