Evropska odbojkaška konfederacija, CEV, saopštila je sastave grupa kvalifikacija za XXXII EP 2021. u obe konkurencije u kojima će nastupiti 38 muških i 35 ženskih selekcija. XXXII EP 2021. u konkurenciji odbojkašica odigraće se u Srbiji (Beograd), Hrvatskoj, Bugarskoj i Rumuniji, a organizatori EP 2021. u konkurenciji odbojkašica biće Češka, Estonija, Finska i Poljska, gde će se odigrati polufinale i finale.

U konkurenciji odbojkašica, pored organizatora, direktan plasman na EP ostvarilo je 8 najuspešnijih selekcija sa EP 2019: Turska, Italija, Poljska, Holandija, Nemačka, Rusija, Belgija i Azerbejdžan.

Plasman na XXXII EP 2021. u konkurenciji odbojkaša, pored organizatora, izborilo je 8 najuspešnijih selekcija sa EP 2019: Srbija, Slovenija, Franucska, Rusija, Italija, Ukrajina, Nemačka i Belgija.

Preostalih, po 12 reprezentacija u obe konkurencije biće poznato posle kvalifikacija, koje će se odigrati u avgustu i septembru, a plasman će izboriti 7 pobednika grupa i 5 najboljih drugoplasiranih selekcija u konkurenciji odbojkaša, odnosno po dve prvoplasirane reprezentacije iz 6 grupa u konkurenciji odbojkašica.

 SENIORKE – XXXII EP 2021. – KVALIFIKACIJE (AVGUST I SEPTEMBAR 2020. – DVOSTRUKI BOD SISTEM (KOD KUĆE I NA STRANI)):

A GRUPA: BELORUSIJA, ŠVAJCARSKA, ESTONIJA

B GRUPA: UKRAJINA, PORTUGALIJA, GRUZIJA, ŠVEDSKA

 C GRUPA: ŠPANIJA, GRČKA, AUSTRIJA, NORVEŠKA 

D GRUPA: SLOVAČKA, FINSKA, CRNA GORA, TAKOZVANO KOSOVO

 E GRUPA: MAĐARSKA, FRANCUSKA, IZRAEL, DANSKA

 F GRUPA: SLOVENIJA, ČEŠKA, BOSNA I HERCEGOVINA, LETONIJA 

Plasman na prvenstvo Evrope izboriće po dve prvoplasirane reprezentacije iz 6 grupa.

 SENIORI – XXXII EP 2021. – KVALIFIKACIJE (AVGUST I SEPTEMBAR 2020. – DVOSTRUKI BOD SISTEM (KOD KUĆE I NA STRANI)):

A GRUPA: NIZOZEMSKA, ŠVEDSKA, HRVATSKA

B GRUPA: BUGARSKA, AUSTRIJA, IZRAEL

 C GRUPA: TURSKA, SEVERNA MAKEDONIJA, DANSKA, BOSNA I HERCEGOVINA

 D GRUPA: ŠPANIJA, LETONIJA, MOLDAVIJA, KIPAR

 E GRUPA: SLOVAČKA, RUMUNIJA, ŠVAJCARSKA, ALBANIJA

 F GRUPA: GRČKA, CRNA GORA, AZERBEJDŽAN, GRUZIJA

G GRUPA: BELORUSIJA, PORTUGALIJA, NORVEŠKA, MAĐARSKA

Plasman na EP će izboriti 7 pobednika grupa i 5 najboljih drugoplasiranih selekcija.

S obzirom da će u A i B grupi igrati po 3 selekcije, prilikom određivanja plasmana drugoplasiranih ekipa računaće se rezultati protiv 1. i 3. selekcije iz grupe.

Povezana vest:  SENIORI – 48. KUP SRBIJE – OSMINA FINALA, Derbi Đerdap – Ribnica, Vojvodina NS Seme u Mladenovcu, Crvena zvezda u Staroj Pazovi, a Mladi radnik u Novom Pazaru