Svetska odbojkaška konfederacija objavila je raspored utakmica na turniru XXII Olimpijskih igara 2020. u konkurenciji odbojkaša, koji će se odigrati od 25. jula do 8. avgusta u Arijake areni u Tokiju. U A grupi će igrati Japan, Poljska, Italija, Kanada, Iran i Venecuela, a u B grupi Brazil, SAD, Rusija, Argentina, Francuska i Tunis. Derbi susreti prvog dana su Poljska – Iran u A grupi i SAD – Francuska u B grupi.

Plasman u četvrtfinale izboriće po 4 selekcije iz obe grupe.

U četvrtfinalu će igrati pobednici grupa sa četvrtoplasiranim selekcijama iz druge grupe (A 1 – B 4 i B 1 – A 4), dok će preostala dva para biti određena žrebom (A 2/A 3 i B 2/B 3).

 

SENIORI – XXII OI 2020. – TOKIO (ARIJAKE ARENA, 15 000), JAPAN (25. jul – 8. avgust):

Povezana vest:  Braća Grbić najavili sezonu u odbojci na pesku

A GRUPA:

1. KOLO – SUBOTA, 25. JUL:

ITALIJA – KANADA                    9.00 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO 2.00 ČASA PO NAŠEM VREMENU

JAPAN – VENECUELA           16.25 (9.25)

POLJSKA – IRAN                 19.40 (12.40)

 

2. KOLO – PONEDELJAK, 27. JUL:

IRAN – VENECUELA       9.00 (2.00)

POLJSKA – ITALIJA       14.20 (7.20)

JAPAN – KANADA          19.40 (12.40)

 

3. KOLO – SREDA, 29. JUL:

IRAN – KANADA                  9.00 (2.00)

POLJSKA – VENECUELA       16.25 (9.25)

ITALIJA – JAPAN                 19.40 (12.40)

 

4. KOLO – PETAK, 31. JUL:

KANADA – VENECUELA        9.00 (2.00)

POLJSKA – JAPAN               14.20 (7.20)

ITALIJA – IRAN                   19.40 (12.40)

Povezana vest:  Treće mesto za Milenu Rašić i Vakfibank Istanbul

 

5. KOLO – NEDELJA, 2. AVGUST:

POLJSKA – KANADA            9.00 (2.00)

ITALIJA – VENECUELA         16.25 (9.25)

IRAN – JAPAN                     19.40 (12.40)

 

B GRUPA:

1. KOLO – SUBOTA, 25. JUL:

BRAZIL – TUNIS            11.05 (4.05)

RUSIJA – ARGENTINA   14.20 (7.20)

SAD – FRANCUSKA       21.45 (14.45)

 

2. KOLO – PONEDELJAK, 27. JUL:

RUSIJA – SAD               11.05 (4.05)

FRANCUSKA – TUNIS    16.25 (9.25)

ARGENTINA – BRAZIL   21.45 (14.45)

 

3. KOLO – SREDA, 29. JUL:

SAD – TUNIS                            11.05 (4.05)

FRANCUSKA – ARGENTINA        14.20 (7.20)

RUSIJA – BRAZIL                      21.45 (14.45)

 

4. KOLO – PETAK, 31. JUL:

SAD – BRAZIL                     11.05 (4.05)

ARGENTINA – TUNIS           16.25 (9.25)

RUSIJA – FRANUCSKA         21.45 (14.45)

 

Povezana vest:  Terzić: Nije bitan protivnik u četvrfinalu, bitno je kako mi igramo

5. KOLO – NEDELJA, 2. AVGUST:

FRANCUSKA – BRAZIL         11.05 (4.05)

RUSIJA – TUNIS                  14.20 (7.20)

ARGENTINA – SAD              21.45 (14.45)

 

Plasman u četvrtfinale izboriće po 4 selekcije iz obe grupe.

U četvrtfinalu će igrati pobednici grupa sa četvrtoplasiranim selekcijama iz druge grupe (A 1 – B 4 i B 1 – A 4), dok će preostala dva para biti određena žrebom (A 2/A 3 i B 2/B 3).

 

ČETVRTFINALE – UTORAK, 4. AVGUST:

Termini četvrtfinalnih mečeva su 9.00 (2.00), 13.00 (6.00), 17.00 (10.00) i 21.30 (14.30) časova.

 

POLUFINALE – ČETVRTAK, 6. AVGUST:

Termini su 13.00 (6.00) i 21.00 (14.00) časova.

 

SUBOTA, 8. AVGUST:

FINALE:                              21.15 (14.15)

MEČ ZA TREĆE MESTO:       13.30 (6.30)