Kadeti SrbijeKADETI – KVALIFIKACIJE ZA IX EP 2011.

Srbija prva bez poraza, sa samo dva izgubljena seta

Muška kadetska reprezentacija Srbije superiorno je osvojila prvo mesto na turniru A grupe II runde kvalifikacija u Harkovu, bez poraza, sa samo dva izgubljena seta. Srbija je danas, u utakmici 5. kola, savladala Litvanija sa 3:0, po setovima 25:15, 25:20 i 25:17, posle 61 minuta igre.Utakmicu u dvorani Lokomotiva posmatralo je 100 gledalaca, a sudili su Olga Zaharova iz Rusije i Igor Šimpl iz Slovačke.

SRBIJA: KOVAČEVIĆ, ĆURČIĆ, M. POPOVIĆ (12), ILINČIĆ, S. POPOVIĆ (7), BRĐOVIĆ, BLAGOJEVIĆ (2), OKOLIĆ (5), STANKOVIĆ (14), PANTIĆ (12), ŽARKOVIĆ, BARNA (1). TRENERI: MILAN ĐURIČIĆ I MILIVOJE RADISAVLJEVIĆ.

LITVANIJA: ADOMAITIS, NOREIKA (5), STINGIS, ČESNAVIČIJUS, RUMSEVIČIJUS (2), STROCKIS, ALEKNAVIČIJUS (19), SILEIKA (3), KAZDAILIS, KERPE, MARČINKEVIČIJUS, LOPETAITIS. TRENERI: AIVARAS STROCKIS I MODESTAS STROCKIS.

Povezana vest:  Seniori Srbije u ponedeljak počinju pripreme za Evropske igre 2015.

Kadeti Srbije su opravdali ulogu favorite na turniru u Harkovu i sa maksimalnih pet pobeda osvojili prvo mesto i plasirali se na IX EP 2011, koje će se odigrati od 16. – 24. aprila u Ankari, u Turskoj.Već od starta meča protiv Litvanije izabranici Milana Đuričića su pokazali ko je kvalitetniji. Visoko vođstvo su povećavali kako je set odmicao i završili gas a ubedljivih 25:16.

U drugom setu viđena je još ubedljivija igra srpskih kadeta, koji su vodili sa 19:9, kada je usledio pad u igri. Iskoristili su to Litvanci i serijom 9:1 vratili se u meč. Upravo tada je Srbija ponovo zaigrala kako ume i rešila drugi set u svoju korist sa 25:20.

Povezana vest:  Odbojkašice Srbije postigle treću pobedu u Gran Priju

U trećem setu, ponovo je Srbija bila ubedljiva, ali za razliku od drugog seta, ovoga puta nije dozvolila Litvancima da se rezultatski približe, pa je na kraju bilo 25:17, za konačnih 3:0 za Srbiju.Kadeti Srbije se iz Ukrajine vraćaju sutra uveče u 23,30 časova.

KADETI – KVALIFIKACIJE ZA IX EP 2011. – REZULTATI:

A GRUPA – HARKOV, UKRAJINA (05. – 09. JANUAR):

1. KOLO – SREDA, 05. JANUAR:

SRBIJA SLOBODNA.

IZRAEL – MAĐARSKA 3:1 (25:22, 20:25, 25:19, 25:17)

UKRAJINA – LITVANIJA 3:0 (25:19, 25:17, 25:17)

2. KOLO – ČETVRTAK, 06. JANUAR:

SRBIJA – UKRAJINA 3:1 (25:23, 25:16, 24:26, 25:19)

MAĐARSKA – LITVANIJA 3:1 (25:20, 23:25, 25:23, 25:14)

3. KOLO – PETAK, 07. JANUAR:

Povezana vest:  Nikola Kovačević i Šangaj osvojili titulu prvaka Kine

SRBIJA – MAĐARSKA 3:0 (25:18, 25:12, 25:19)

IZRAEL – LITVANIJA 3:1 (26:28, 25:22, 25:20, 25:16)

4. KOLO – SUBOTA, 08. JANUAR:

SRBIJA – IZRAEL 3:1 (25:12, 27:25, 22:25, 25:18)

UKRAJINA – MAĐARSKA 3:1 (25:22, 21:25, 25:19, 25:22)

5. KOLO – NEDELJA, 09. JANUAR:

SRBIJA – LITVANIJA 3:0 (25:15, 25:20, 25:17)

5. LTU        4    0    4      2:12     0

Plasman na IX EP 2011. iz A grupe izborila je Srbija, a drugi tim će biti  pobednik meča Ukrajina – Izrael.