zvezda_vojvodina_menVINER LIGA

Pobeda Zvezde u Kraljevu

Ribnica – Crvena zvezda 0:3 (18:25, 25:27, 15:25)

Hala sportova u Kraljevu. Gledalaca: 300. Sudije: Ljubomir Kovačević (Kraljevo) i Mirko Janković (Niš). Trajanje meča: 84 minuta.

RIBNICA: Kolarević 2, Lisinac 6, Borovnjak 6, Božić 11, Pejović, Veljović, Usiljanin 9, Jović (libero), Radović, Bićanin 1, Milovanović 6, Nikolov. Trener: Boško Mačužić.

CRVENA ZVEZDA: Stefanović 1, Perić 1, Pajić, Bojović 6, Koprivica, Milutinović 11, Jakovljević 8, Mitić 5, Terzić 13, Petrović, Petković 13, Vujić (libero). Trener: Željko Bulatović.

Povezana vest:  JUNIORKE – XVI SP 2011, Pobeda Perua posle pet setova

Crvena zvezda je ostvarila ubedljivu pobedu u poslednjem meču 11. kola Viner štediše Super lige protiv Ribnice u Kraljevu. Sa nova tri boda crveno-beli su se vratili na treće mesto, ispred kragujevačkog Radničkog.

Beograđani su bili daleko bolji rival, odigrali su vrlo dobar meč u Kraljevu, a krasio ih je pre svega servis, za koji Ribnica nije imala odgovor. U prvom setu Kraljevčani su imali prednost samo do prvog tehničkog tajm-auta (8:6), ali je ostatak ovog perioda protekao u dominaciji crveno-belih – 25:18.

Najzanimljivije je bilo u drugom setu, kad je Ribnica konstantno bila u prednosti, čak je imala i dve vezane set lopte (24:22), pa i kontru pri rezultatu 24:23. Kad već sve to nisu iskoristili Zvezda je uzvratila i duplirala prednost – 27:25, a potom je lako privela meč kraju u trećem setu – 25:15.

Pobeda gostujućeg tima ostala je u senci povrede startnog primača Zvezde Nemanje Jakovljevića sredinom seta, kad je pobednik već skoro bio odlučen.