Ub, pobednik Banka Poštanska štedionica Superlige 2020/2021. i prvak Srbije u konkurenciji odbojkašica, savladao je Olimpijakos iz Pireja u okviru 3. kola kvalifikacija za CEV Ligu šampiona 2022. Ub je u utakmici odigranoj u Sportskoj hali Ub, slavio sa 3:2, po setovima 16:25, 25:23, 25:19, 18:25 i 15:13, posle 112 minuta igre.

Olimpijakos je bolje otvorio prvi set, napravio je veliku rezultatsku razliku i poveo je sa 1:0 (25:16).

Iako je gostujuća ekipa bila bolja u prvom setu, Ub se nije predavao. Povele su, u drugom setu, izabranice Marijane Boričić sa 8:3, pa sa 12:8 i sa 20:17, da bi ovaj period rešile u svoju korist sa 25:23.

Povezana vest:  BALKANSKO PRVENSTVO 2012, Srbija u Tekirdagu na startu protiv Grčke, a u poslednjem kolu protiv Turske

Tamo gde su stale u prethodnom, Ubljanke su nastavile i u trećem setu. Na početku su napravile prednost od tri poena, koju su održavali u većini seta, a u završnici sa čak uspele i da je povećaju. Ub je ovaj perioda dobio sa 25:19.

Ipak, ni ekipa iz Pireja se nije predavala. Gotovo ista slika bila je u četvrtom delu igre, ali su ovog puta uloge bile zamenjene. Olimpijakos je došao do izjednačenja i pobednik je odlučen u petom setu – 25:18.

Povezana vest:  Četiri medalje kadetkinja Srbije na šest Prvenstava Evrope

Kao i uvek, taj-brejk je bio čista lutrija. Olimpijakos je poveo sa 3:0, ali je aktuelni šampion Srbije, prvo anulirao prednost rivali, a nešto kasnije i poveo sa 10:6. Gosti su u završnici uspeli da izjednače rezultat na 13:13, ali je Ub osvojio naredna dva poen i izašao kao pobednik iz ovog maratonskog meča – 15:13.

Revanš meč će se odigrati u dvorani Melina Merkuri u Pireju, u utorak, 2. novembra od 17.00 časova, uz direktan prenos na TV Arena Sport.

Povezana vest:  JUNIORI, XXII EP 2010, Sutra put u Belorusiju - u subotu protiv Francuske

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi jedan bod. Ukoliko je posle dve utakmice broj bodova identičan odigraće se “zlatni set” do 15 poena, odmah po završetku druge utakmice.

Pobednik 3. runde kvalifikacija igraće u E grupi Lige šampiona 2022. u kojoj su italijanski Imoko Koneljano, poljski Hemik Police i mađarska Niređhaza.