Partizan pobedom učvrstio prvo mesto, Vojvodina lagano pobedila Smederevo

Partizan se učvrstio na prvom mestu

Spartak – Partizan 0:3 (18:25, 20:25, 17:25)

Partizan se pobedom u Ljigu učvrstio na čelnoj poziciji Viner štediše Super lige. Crno-beli su iskoristili kikseve Radničkog i Crvene zvezde, a protiv Spartaka iz Ljiga gotovo da nisu imali problema u bilo kom od setova.

Doduše, trudili su se domaći, vrlo dobru partiju pružio je i mladi Nemanja Spasojević, ali je Partizan daleko kvalitetnija ekipa. Domaći su bili u igru samo u prvoj polovini drugog seta, ka su držali egal do 13:13. Ipak, ostatak susreta pripao je gostima iz Beograda.

Povezana vest:  SRBIJA JE I DALJE SVETSKI PRVAK!!! – odbojkaška rapsodija u Apeldornu, Brazil savladan posle tri seta

Dvorana: OŠ „Sava Kerković” u Ljigu. Gledalaca: 700. Sudije: Nenad Davidović (Beograd) i Gordan Vilimanović (Kraljevo). Trajanje meča: 67 minuta.

SPARTAK: Knežević 5, Kostić 2, Živković 3, Palibrk 4, Milošević 7, Pantović 3, Janković (libero), Karišik 6, Spasojević 7, S. Stevanović, Gajić. Trener: Milivoje Radisavljević.

PARTIZAN: Pešut 5, Steljić 15, Turanjanin 10, Mijailović 13, Kisić 1, Atanasijević 14, Ilić (libero), Samardžić 1, Minić, Popović, Žarković, Bulatović. Trener: Milan Žarković.

Lagana pobeda Vojvodine

Smederevo  – NIS Vojvodina 0:3 (17:25, 19:25, 18:25)

Hala u Smederevu. Gledalaca: 200. Sudije: Zorica Bjelić i Dragutin Ćuk (oboje iz Beograda). Trajanje meča: 65 minuta.

Povezana vest:  SENIORKE – KUP CEV 2012. – ČELENDŽ RUNDA, Crvena zvezda narednog utorka u Istanbulu –direktan prenos na TV Arena Sport 1

SMEDEREVO: Majcan 4, Petrović 6, Kojić 10, Stevanović 8, Kalinić 5, Čelić 7, Spasić (libero), Gatalica, D. Đorđević, Antić, Aleksić, N. Đorđević. Trener: Siniša Živak.

NIS VOJVODINA: N. Čubrilo 6, Simeunović 10, Petrović 8, Veselinović 7, L. Čubrilo, Jovanović 17, Kapur (libero), Mirosavljević 3, Ivović 6, Jovović 1, Basta, Mrdak 3. Trener: Nikola Salatić.

Lakše nego što se očekivalo izabranici Nikole Salatića, inače nekadašnjeg odbojkaša Smedereva, stigli su do zaslužene i ubedljive pobede. Klackalica je trajala sve dok Stevan Stevanović nije izjednačio rezultat na 10:10. Lale su predvođene nezadrživim Zoranom Jovanovićem, za čije ubitačne smečeve domaćin nije imao rešenja, napravile seriju od 6:0 i jasno stavili do znanja ko je u ovom meču favorit.

Povezana vest:  Agel Prostejov i Tijana Malešević prvaci Češke šesti put uzastopno

Razigrao se u drugoj deonici i Aleksandar Veselinović i samo zahvaljujući dobrim servisima Miloša Petrovića, Vojvodina nije iskoristila četiri set lopte, pa je rezultatska razlika donekle ublažena.

Da gosti imaju ujednačen sastav, potvrdio je treći set. Prvi put u toku meča izabranici Siniše Živaka blokom Petrovića i napadom Stevanovića su na prvi odmor otišli sa vođstvom od 8:7.

Tada je Danilo Mirosavljević preuzeo servis i serijom od 8:0 zapečatio sudbinu domaćih odbojkaša, koji očigledno već od sada razmišljaju o onome što ih za dve nedelje očekuje u Ljigu, u možda i meču sezone.