VINER LIGA, SENIORKE

Pobede Jedinstva i Spartaka

Rutinska pobeda Užičanki

Jedinstvo – Poštar 064 3:0 (25:14, 25:16, 25:19)

Dvorana: „Veliki park”. Gledalaca: 100. Sudije: Ljubomir Kovačević (Kraljevo) i Aleksandar Petrović (Užice). Trajanje meča: 72 minuta.

JEDINSTVO: Stojković 17, Trivunić 4, Joksić 7, Stevanović 2, Sandić 4, Terzić 11, Todorović (libero), Vitorović. Nisu igrale: Jelisavčić, Čvorić, Drulović, Spasenić. Trener: Vladimir Vasović.

POŠTAR 064: Đorđević 5, Jovanović 3, Savović 13, Maksimović 2, Uzelac 1, Misojčić 5, Rostić (libero), Stojačić 3, Drča, Ivanović 1, Đorović 1, Miljković 6. Trener: Biljana Mihailović.

Povezana vest:  Srbija vicešampion Evrope, peta medalja na EP, četvrta srebrna

Iako ovaj meč nije bio rezultatski bitan domaćinu, Jedinstvo je bez većih problema slavilo pobedu protiv Poštara 064. Gošće su kolo pre kraja ostale zakucane za dno tabele, a ukoliko žele da se pomere sa te pozicije moraće da načine senzaciju i da savladaju Crvenu zvezdu.

Spartak bolji od Dinama

NIS Spartak – Dinamo Azotara 3:0 (25:21, 25:23, 25:18)

Dvorana: „Dudova šuma”. Gledalaca: 450. Sudije: Igor Miljković (Beograd) i Dejan Antić (Subotica). Trajanje meča: 79 minuta.

NIS SPARTAK: Branković 5, Cvetičanin 9, Helić 16, Bogdanović 8, Radenković 6, T. Matić 15, Memišević (libero), Faćol, Češljar, Olujić, D. Matić. Trener: Slobodan Galešev.

Povezana vest:  Moliko pobednik turnira u Bazelu, Kan treći, šesto mesto za Partizan Vizuru

DINAMO AZOTARA: Furtula 2, Sekulić 11, Bezarević 4, Bulajić 5, Vulović 4, Trivunović 5, Možgon (libero), Sredić 2, Kokanović 8, Petrov, Vladisavljev, Divac. Trener: Aleksandar Vladisavljev.

NIS Spartak je ostvario veoma važan trijumf u prvom meču 17. kola protiv Dinamo Azotare. Subotičanke ne samo da su se revanširale Pančevkama za poraz u prvom delu sezone, već su se kolo pre kraja ligaškog dela šampionata vratile u borbu za drugu poziciju na tabeli iza neprikosnovene Crvene zvezde.

Povezana vest:  SENIORI – SVETSKA LIGA 2010., Sutra od 17,00 časova protiv Francuza u Novom Sadu

Iako je Dinamo Azotara pružila sjajan otpor u prva dva seta, kad se rezultat „lomio” više koncentracije imala je domaća ekipa. To posebno važi za drugi period igre, u kojem su gošće vodile i sa 16:12, ali im to nije bilo dovoljno da dođu do izjednačenja.

Beograđanke su bile u igri samo u trećem setu, sve do 19:19, ali nije bilo snage bar za počasni set. Užičanke su rutinske stigle do petog trijumfa ove sezone, drugog protiv Poštara 064.