terzic KZN7

Terzić saopštio spisak za pripreme za Svetski Kup u Japanu

Zoran Terzić, prvi trener ženske seniorske reprezentacije Srbije, saopštio je spisak igračica (18), koje će se pripremati za XII Svetski Kup 2015, koji će se odigrati od 22. avgusta – 6. septembra u Japanu.
Na spisku su:

TEHNIČARI: MAJA OGNJENOVIĆ (HEMIK POLICE, POLJSKA), BOJANA ŽIVKOVIĆ (ILBANK ANKARA, TURSKA) I SLAĐANA MIRKOVIĆ (VIZURA).

KOREKTORI: ANA BJELICA (HEMIK POLICE, POLJSKA), MARTA DRPA (NIS SPARTAK, SUBOTICA) I TIJANA BOŠKOVIĆ (VIZURA).

LIBERA: SILVIJA POPOVIĆ (VOLERO CIRIH, ŠVAJCARSKA) I SUZANA ĆEBIĆ (TARGOVIŠTE, RUMUNIJA).

BLOKERI: MILENA RAŠIĆ (VAKIFBANK ISTANBUL, TURSKA), STEFANA VELJKOVIĆ (HEMIK POLICE, POLJSKA), JOVANA STEVANOVIĆ (POMI KAZALMAĐORE, ITALIJA), MAJA SAVIĆ (VIZURA) I MINA POPOVIĆ (CRVENA ZVEZDA).

PRIMAČI: JELENA NIKOLIĆ (AZERAIL BAKU, AZERBEJDŽAN), BRIŽITKA MOLNAR (BOKAI TIANĐIN, KINA), BRANKICA MIHAJLOVIĆ (HISAMICU SPRINGS, JAPAN), TIJANA MALEŠEVIĆ (SERIJER ISTANBUL, TURSKA) I BJANKA BUŠA (VIZURA).

Ženska seniorska reprezentacija Srbije će u kompletnom sastavu biti od ponedeljka, 27. jula. Prva grupa igračica će sa treninzima početi u sredu, 22. jula, a druga grupa u petak, 24. jula.
Svetski Kup je prvi kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre 2016. u Rio de Žaneiru. Seniorke Srbije će u I rundi igrati u Macumotou, a rivali će im biti Kina, SAD, Peru, Alžir i Koreja. U II rundi, Srbija će igrati u Sendaiju sa Dominikanskom Republikom Rusijom i Japanom, a u III rundi u Komakiju sa Kubom, Kenijom i Argentinom.
Na Svetskom Kupu 2015. igraće 12 reprezentacija, a plasman na Olimijske igre 2016. u Rio de Žaneiru izboriće dve prvoplasirane selekcije.
XII Svetski Kup 2015. u konkurenciji seniorki odigraće se od 22. avgusta – 6. septembra u Tokiju i Macumotou (22. – 27. avgust), Sendaiju i Okajami (30. avgust – 1. septembar), i Nagoji i Komakiju (4. – 6. septembar).

Povezana vest:  Juniroi Srbije u finalu šampionata Balkana

SENIORKE – XII SVETSKI KUP 2015. (22. AVGUST – 6. SEPTEMBAR)
I RUNDA:
1. KOLO – SUBOTA, 22. AVGUST:
B GRUPA – MACUMOTO (GRADSKA DVORANA):
SRBIJA – KINA 15,00 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO 8,00 ČASOVA PO NAŠEM VREMENU
SAD – KOREJA 12,00 (5,00)
PERU – ALŽIR 18,30 (11,30)
A GRUPA – TOKIO (DVORANA JOJOGI):
RUSIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 12,00 (5,00)
KUBA – KENIJA 14,30 (7,30)
JAPAN – ARGENTINA 19,10 (12,10)

2. KOLO – NEDELJA, 23. AVGUST:
B GRUPA – MACUMOTO (GRADSKA DVORANA):
SRBIJA – SAD 18,30 (11,30)
KOREJA – PERU 12,00 (5,00)
KINA – ALŽIR 15,00 (8,00)
A GRUPA – TOKIO (DVORANA JOJOGI):
DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KENIJA 12,00 (5,00)
KUBA – ARGENTINA 15,00 (8,00)
RUSIJA – JAPAN 19,10 (12,10)

3. KOLO – PONEDELJAK, 24. AVGUST:
B GRUPA – MACUMOTO (GRADSKA DVORANA):
SRBIJA – PERU 15,00 (8,00)
SAD – KINA 12,00 (5,00)
KOREJA – ALŽIR 18,30 (11,30)
A GRUPA – TOKIO (DVORANA JOJOGI):
DOMINIKANSKA REPUBLIKA – ARGENTINA 12,00 (5,00)
RUSIJA – KENIJA 15,00 (8,00)
JAPAN – KUBA 19,10 (12,10)

UTORAK, 25. AVGUST – SLOBODAN DAN.

4. KOLO – SREDA, 26. AVGUST:
B GRUPA – MACUMOTO (GRADSKA DVORANA):
SRBIJA – ALŽIR 15,00 (8,00)
SAD – PERU 12,00 (5,00)
KINA – KOREJA 18,30 (11,30)
A GRUPA – TOKIO (DVORANA JOJOGI):
RUSIJA – ARGENTINA 12,00 (5,00)
DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KUBA 15,00 (8,00)
JAPAN – KENIJA 19,10 (12,10)

Povezana vest:  Italija pobednik turnira “20. Piramida Paladijum Kupu”

5. KOLO – ČETVRTAK, 27. AVGUST:
B GRUPA – MACUMOTO (GRADSKA DVORANA):
SRBIJA – KOREJA 18,30 (11,30)
SAD – ALŽIR 12,00 (5,00)
KINA – PERU 15,00 (8,00)
A GRUPA – TOKIO (DVORANA JOJOGI):
RUSIJA – KUBA 12,00 (5,00)
ARGENTINA – KENIJA 15,00 (8,00)
JAPAN – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 19,10 (12,10)

II RUNDA:
6. KOLO – NEDELJA, 30. AVGUST:
A GRUPA – SENDAI (GRADSKA DVORANA):
SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 12,00 (5,00)
RUSIJA – KOREJA 15,00 (8,00)
JAPAN – PERU 19,10 (12,10)
B GRUPA – OKAJAMA (MOMOTARO ARENA):
ARGENTINA – ALŽIR 12,00 (5,00)
SAD – KENIJA 15,00 (8,00)
KINA – KUBA 18,30 (11,30)

7. KOLO – PONEDELJAK, 31. AVGUST:
A GRUPA – SENDAI (GRADSKA DVORANA):
SRBIJA – RUSIJA 15,00 (8,00)
DOMINIKANSKA REPUBLIKA – PERU 12,00 (5,00)
JAPAN – KOREJA 19,10 (12,10)
B GRUPA – OKAJAMA (MOMOTARO ARENA):
KUBA – ALŽIR 12,00 (5,00)
SAD – ARGENTINA 15,00 (8,00)
KINA – KENIJA 18,30 (11,30)

8. KOLO – UTORAK, 1. SEPTEMBAR:
A GRUPA – SENDAI (GRADSKA DVORANA):
SRBIJA – JAPAN 19,10 (12,10)
RUSIJA – PERU 12,00 (5,00)
DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KOREJA 15,00 (8,00)
B GRUPA – OKAJAMA (MOMOTARO ARENA):
ALŽIR – KENIJA 12,00 (5,00)
KINA – ARGENTINA 15,00 (8,00)
SAD – KUBA 18,30 (11,30)

Povezana vest:  SENIORKE – XVI SP 2010.

III RUNDA:
9. KOLO – PETAK, 4. SEPTEMBAR:
B GRUPA – KOMAKI (PARK ARENA):
SRBIJA – KUBA 15,00 (8,00)
PERU – ARGENTINA 12,00 (5,00)
KOREJA – KENIJA 18,30 (11,30)
A GRUPA – NAGOJA (DVORANA NIPONGAIŠI):
KINA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 12,00 (5,00)
RUSIJA – SAD 15,00 (8,00)
JAPAN – ALŽIR 19,10 (12,10)

10. KOLO – SUBOTA, 5. SEPTEMBAR:
B GRUPA – KOMAKI (PARK ARENA):
SRBIJA – KENIJA 15,00 (8,00)
PERU – KUBA 12,00 (5,00)
KOREJA – ARGENTINA 18,30 (11,30)
A GRUPA – NAGOJA (DVORANA NIPONGAIŠI):
DOMINIKANSKA REPUBLIKA – ALŽIR 12,00 (5,00)
RUSIJA – KINA 15,00 (8,00)
JAPAN – SAD 19,10 (12,10)

11. KOLO – NEDELJA, 6. SEPTEMBAR:
B GRUPA – KOMAKI (PARK ARENA):
SRBIJA – ARGENTINA 14,00 (7,00)
PERU – KENIJA 11,00 (4,00)
KOREJA – KUBA 17,00 (10,00)
A GRUPA – NAGOJA (DVORANA NIPONGAIŠI):
RUSIJA – ALŽIR 12,00 (5,00)
DOMINIKANSKA REPUBLIKA – SAD 15,00 (8,00)
JAPAN – KINA 19,10 (12,10)

Plasman na Olimijske igre 2016. u Rio de Žaneiru izboriće dve prvoplasirane selekcije.
Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobeda.
Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.
Ukoliko je su broj pobeda i broj bodova identični, plasman se određuje na osnovu set količnika, pa poen količnika.