zvezda_vojvodina_men

VINER LIGA, SENIORI

Vojvodina bolja od Zvezde posle maratona

Vojvodina NS Seme – Crvena zvezda 3:2 (21:25, 25:22, 15:25, 25:22, 15:13)

Mala sala SPC „Vojvodina“. Gledalaca: 450. Sudije: Boris Kolarević (Novi Sad) i Anđelko Popović (Sremski Karlovci). Trajanje meča: 124 minuta. Rezultat u seriji: 1:0.

VOJVODINA NS SEME: N. Čubrilo 4, Škundrić (libero), Simeunović 12, Petrović 2, Mirosavljević 11, Veselinović 1, Ivović 13, Jovović, L. Čubrilo 1, Mrdak, Jovanović 33, Kapur. Trener: Nikola Salatić.

Povezana vest:  KADETI – XII SP 2011, Kadeti Srbije drugi put uzastopno u finalu SP !

CRVENA ZVEZDA: Okolić, Stefanović, Perić 16, Pajić, Bojović 17, Koprivica, Milutinović 5, Jakovljević, Mitić 5, Terzić 9, Petković 22, Vujić (libero). Trener: Željko Bulatović.

Posle mnogo uzbuđenja i 124 minuta borbe Vojvodina NS Seme je povela protiv Crvene zvezde u polufinalnoj seriji plej-ofa (na tri pobede). Domaći su uz mnogo muka došli do trijumfa, koji ih je za korak približio velikom finalu, ali što je za njih još važnije dao im veliku dozu samopouzadanja pred drugi duel, koji će takođe biti igran u Novom Sadu.

Povezana vest:  Prvaci Evrope otputovali u Havanu – Ivović debitant, 60. igrač Srbije u Svetskoj ligi

Mogla je i Zvezda do pobede, kontrolisala je veći deo odlučujućeg, petog seta, ali nije imao snage osvajač Kupa da zada završni udarac domaćinu. Imala je ekipa Željka Bulatovića prednost sve do 12:11, ali je tada došlo do preokreta.

Najbolji igrač meča je bio korektor Vojvodine Zoran Jovanović, koji je nanizao 33 poena. Beograđanima nije pomoglo ni to što su u potpunosti zaustavili reprezentativca Borislava Petrovića. Kod gostiju najviše poena je imao Dušan Petković (22), ali ne uz baš najbolju realizacijun napada, a vro dobar su bili Mladen Bojović (17) i Milan Perić (16). Ipak, to nije bilo dovoljno za brejk u Novom Sadu.