Lisandro

Lion prokockao dva gola prednosti

Fudbaleri Liona ispustili su pobedu u gostima kod Nice koja je postigla dva pogotka u poslednjim minutama i izjednačila na konačnih 2-2 u meču 29. kola francuskog prvenstva.

Kim Kallstrom je u 21. minuti pogotkom iz slobodnog udarca doveo Lion u vođstvo, a minutu pre kraja prvog poluvremena prednost gostiju je udvostručio Lisandro Lopez svojim 13. prvenstvenim golom sezone. Hugo Ljoris je u 50. minuti odbranio udarac s bele tačke srpskom fudbaleru i domaćem napadaču Danijelu Ljuboji.

Povezana vest:  Baloteli se posle dve godine vraća u reprezentaciju

U 90. minuti je drugi žuti karton kod gostiju dobio Pape Diakate, a ujedno je skrivio novi jedanaesterac iz kojeg je ovaj put precizan bio Erik Mouloungui. Pritisak Nice u završnicu urodio je plodom u trećoj minuti sudijske nadoknade kad je Nemanja Pejčinović ugurao loptu u mrežu i doneo važan bod svojoj ekipi u borbi za ostanak.

Povezana vest:  "Dejli star": Čelsi nudi 250 miliona evra za Mesija

Lion je ispuštanjem pobede propustio da skoči na drugo mesto na tabeli. Ovako je ostao na četvrtom mestu i za vodećim Lilom sada zaostaje velikih osam bodova.