juniorke_2011

JUNIORKE XVI SP 2011.

Juniorke Srbije u H grupi sa Rusijom, Poljskom i Egiptom – sutra protiv Poljske od 18,30

 

Juniorke Srbije igraće u H grupi razigravanja za plasman od 9. – 16. mesta na XVI SP 2011. u Peruu. Utakmice H grupe igraće se u dvorani Gran Čimu u Truhilju, a Srbija će prvi meč odigrati protiv Poljske, sutra od 18,30 časova po našem vremenu. U 2. kolu H grupe, Srbija će igrati protiv Egipta u četvrtak od 18,30 časova, a u 3. kolu protiv Rusije, u petak od 16,30 časova po našem vremenu. Po dve prvoplasirane selekcije iz H i G grupe nastaviće takmičenje u razigravanju za plasman od 9. – 12. mesta, dok će selekcije koje zauzmu 3. i 4. mesto igrati u razigravanju za plasman od 13. – 16. mesta.

JUNIORKE – XVI SP 2011. – LIMA I TRUHILJO, PERU (22. – 31. JUL) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:

B GRUPA – LIMA (DVORANA EDUARDO DIBOS: 5000):

1. KOLO – PETAK, 22. JUL:

SRBIJA – KUBA       3:1 (25:22, 23:25, 25:17, 25:10)

BRAZIL – ITALIJA    3:1 (23:25, 25:20, 25:18, 25:16)

2. KOLO – SUBOTA, 23. JUL:

SRBIJA – BRAZIL    1:3 (25:23, 15:25, 21:25, 18:25)

ITALIJA – KUBA      3:0 (25:16, 25:12, 26:24)

3. KOLO – NEDELJA, 24. JUL:

SRBIJA – ITALIJA    0:3 (14:25, 15:25, 20:25)

BRAZIL – KUBA      3:0 (25:13, 25:15, 25:21)

TABELA:

1. BRA        3    3    0    9:2       9

2. ITA         3    2    1    7:3       6

3. SRB        3    1    2    4:7       3

4. CUB        3    0    3    1:9       0

A GRUPA – TRUHILJO (DVORANA GRAN ČIMU: 5500):

1. KOLO – PETAK, 22. JUL:

SLOVAČKA – TUNIS3:0 (25:15, 25:10, 25:14)

Povezana vest:  VINER LIGA, SENIORKE, TENT protutnjao Pančevom

PERU – EGIPAT             3:0 (25:18, 25:17, 25:16)

2. KOLO – SUBOTA, 23. JUL:

SLOVAČKA – EGIPAT     3:0 (25:20, 25:10, 25:10)

PERU – TUNIS              3:0 (25:7, 25:11, 25:10)

3. KOLO – NEDELJA, 24. JUL:

TUNIS – EGIPAT           3:2 (26:24, 25:22, 21:25, 20:25, 17:15)

PERU – SLOVAČKA        3:0 (25:21, 25:22, 25:20)

TABELA:

1. PER        3    3    0    9:0       9

2. SVK        3    2    1    6:3       6

3. TUN        3    1    2    3:8       2

4. EGY        3    0    3    2:9       1

C GRUPA – TRUHILJO (DVORANA GRAN ČIMU: 5500):

1. KOLO – PETAK, 22. JUL:

KOREJA – POLJSKA       3:2 (22:25, 25:22, 24:26, 25:19, 15:10)

SAD – BELGIJA             3:0 (25:21, 25:18, 25:16)

2. KOLO – SUBOTA, 23. JUL:

BELGIJA – KOREJA        3:1 (25:19, 25:16, 18:25, 25:20)

SAD – POLJSKA            3:1 (25:19, 16:25, 29:27, 25:14)

3. KOLO – NEDELJA, 24. JUL:

BELGIJA – POLJSKA3:1 (20:25, 25:21, 26:24, 25:16)

SAD – KOREJA              3:0 (25:23, 25:14, 25:23)

TABELA:

1. USA        3    3    0    9:1       9

2. BEL         3    2    1    6:5       6

3. KOR       3    1    2    4:8       2

4. POL        3    0    3    4:9       1

D GRUPA – LIMA (DVORANA EDUARDO DIBOS: 5000):

1. KOLO – PETAK, 22. JUL:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – JAPAN    3:1 (25:14, 25:20, 20:25, 25:22)

KINA – RUSIJA        3:0 (25:19, 25:19, 27:25)

2. KOLO – SUBOTA, 23. JUL:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – RUSIJA   3:1 (17:25, 25:21, 25:20, 25:20)

KINA – JAPAN         3:1 (25:18, 17:25, 25:23, 25:19)

3. KOLO – NEDELJA, 24. JUL:

KINA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:0 (25:23, 25:21, 25:23)

Povezana vest:  Kadetkinje Srbije u polufinalu ipak protiv Holandije, sutra od 18,00

RUSIJA – JAPAN      3:0 (25:23, 25:22, 25:19)

TABELA:

1. CHN       3    3    0    9:1       9

2. DOM       3    2    1    6:5       6

3. RUS        3    1    2    4:6       3

4. JPN         3    0    3    2:9       0

Po završetku prve faze takmičenja, plasman u četvrtfinalne grupe izboriće po dve selekcije iz sve četiri grupe, dok će trećeplasirane i četvrtoplasirane selekcije formirati dve grupe, za plasman od 9. – 16. mesta.

ČETVRTFINALNE GRUPE:

E GRUPA: PERU (A 1), ITALIJA (B 2), SAD (C 1), DOMINIKANSKA REPUBLIKA (D 2)

F GRUPA: BRAZIL (B 1), SLOVAČKA (A 2), KINA (D 1), BELGIJA (C 2)

RASPORED UTAKMICA:

E GRUPA – LIMA (DVORANA EDUARDO DIBOS):

1. KOLO – UTORAK, 26. JUL:

SAD – DOMINIKANSKA REPUBLIKA       18,15 (SREDA – 01,15)

ITALIJA – PERU      20,15 (SREDA – 03,15)

2. KOLO – SREDA, 27. JUL:

SAD – ITALIJA        18,15 (ČETVRTAK – 01,15)

PERU – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     20,15 (ČETVRTAK – 03,15)

3. KOLO – ČETVRTAK, 28. JUL:

ITALIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA        18,15 (PETAK – 01,15)

PERU – SAD      20,15 (PETAK – 03,15)

F GRUPA – TRUHILJO (DVORANA GRAN ČIMU):

1. KOLO – UTORAK, 26. JUL:

BRAZIL – BELGIJA         18,15 (SREDA – 01,15)

SLOVAČKA – KINA        20,15 (SREDA – 03,15)

2. KOLO – SREDA, 27. JUL:

KINA – BELGIJA            18,15 (ČETVRTAK – 01,15)

BRAZIL – SLOVAČKA     20,15 (ČETVRTAK – 03,15)

3. KOLO – ČETVRTAK, 28. JUL:

BRAZIL – KINA              18,15 (PETAK – 01,15)

BELGIJA – SLOVAČKA   20,15 (PETAK – 03,15)

Po dve prvoplasirane selekcije igraće u polufinalu, dok će treće i četvrte reprezentacije igrati u razigravanju za plasman od 5. – 8. mesta.

Povezana vest:  Kolaković: Nismo favoriti, nego tim kojih želi u London

GRUPE ZA PLASMAN OD 9. – 16. MESTA:

G GRUPA: TUNIS (A 3), KUBA (B 4), KOREJA (C 3), JAPAN (D 4)

H GRUPA: SRBIJA (B 3), EGIPAT (A 4), RUSIJA (D 3), POLJSKA (C 4)

RASPORED UTAKMICA:

H GRUPA – TRUHILJO (DVORANA GRAN ČIMU):

1. KOLO – UTORAK, 26. JUL:

SRBIJA – POLJSKA        11,30 (18,30)

RUSIJA – EGIPAT          09,30 (16,30)

2. KOLO – SREDA, 27. JUL:

SRBIJA – EGIPAT          11,30 (18,30)

RUSIJA – POLJSKA        09,30 (16,30)

3. KOLO – ČETVRTAK, 28. JUL:

SRBIJA – RUSIJA          09,30 (16,30)

POLJSKA – EGIPAT        11,30 (18,30)

G GRUPA – LIMA (DVORANA EDUARDO DIBOS):

1. KOLO – UTORAK, 26. JUL:

KUBA – KOREJA            09,30 (16,30)

JAPAN – TUNIS            11,30 (18,30)

2. KOLO – SREDA, 27. JUL:

JAPAN – KOREJA           09,30 (16,30)

KUBA – TUNIS              11,30 (18,30)

3. KOLO – ČETVRTAK, 28. JUL:

KUBA – JAPAN              09,30 (16,30)

KOREJA – TUNIS           11,30 (18,30)

Po dve prvoplasirane selekcije igraće u razigravanju za plasman od 9. – 12. mesta, dok će treće i četvrte reprezentacije igrati u razigravanju za plasman od 13. – 16. mesta.

Propozicijama FIVB, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se tri boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija dva, a poraženi jedan bod.Propozicijama FIVB, plasman ekipa sa istim brojem bodova određuje se na prvo na osnovu broja pobeda. Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na  osnovu set količnika. Ukoliko je set količnik identičan, plasman se određuje na  osnovu poen količnika.