seniorke_evro_liga_2011 (3)

GRAN PRI

Srbija na završnom turniru

Srbija – Južna Koreja 3:0

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se na završni turniru Gran prija 2011, pošto je jutros u Tokiju savladala Južnu Koreju sa 3:0 (25:18, 25:16, 25:23) i osvojila prvo mesto na turniru L grupe trećeg vikenda ovog takmičenja. Utakmica je odigrana u Arijake Koloseumu pred oko 4.000 gledalaca, a sudili su Jakobus Nederhud iz Holandije i Iranac Mohamed Šahmiri.

Povezana vest:  SENIORKE – PRVENSTVO AZERBEJDŽANA 2011, “Srpska” Rabita osvojila titulu prvaka – Sanja Starović najbolji igrač, Nataša Krsmanović najbolji bloker

SRBIJA: Brakočević (12), Malagurski (15), Krsmanović (9), Malešević, Molnar (7), Antonijević, Vesović, Ognjenović, Nikolić, Ninković, Rašić (13) i Ćebić.

JUŽNA kOREJA: HVANG (5), S. Ð. Li, Jon, Nam, J. K. Kim (14), Ðang, Han (6), B. L. Li (2), S. J. Kim (5), Be, H. Ð. Kim (6), S. Ð. Li (2).

Povezana vest:  SENIORKE – XI SVETSKI KUP 2011., Srbija sedma na Svetskom Kupu

Maksimalnom pobedom protiv Južne Koreje izabranice selektora Zorana Terzića osvojile su prvo mesto na turniru u Tokiju.

Tokom meča koji je trajao 68 minuta, srpske odbojkašice su apsolutno kontrolisale situaciju na terenu. Istina, nešto slabije su odigrale treći set u kojem su protivnice u većem delu imale prednost, ali u završnici, kada je padala odluka o pobedniku, stvari su došle na svoje mesto i Srbija je ostvarila ubedljivu pobedu.

Povezana vest:  Kovačević: Igra se popravlja, na pobedu protiv Argentine

Najbolje srpske odbojkašice sutra putuju u Makao, gde će, od 24. do 28. avgusta igrati na završnom turniru Gran prija 2011.