zoran_terzic_kzn_m

Terzić: Finale na dohvat ruke

Selektor ženske odbojkaške reprezentacije Srbije Zoran Terzić izjavio je danas da naš tim ima izgledne šanse da se plasira u finale Gran prija ukoliko ponovi igre iz prethodnih utakmica.

-Ukoliko budemo igrali opušteno i kao do sada, mislim da nećemo imati problema protiv selekcije SAD. Protiv Tajlanda smo znali šta nas čeka, to je unelo nervozu u redove naše selekcije. Nismo blistali, ali prikazali smo dovoljno dobru igru da bi se ostvarila pobeda – rekao je Terzić nakon utakmice.

Naše odbojkašice obezbedile su plasman u polufinale završnog Gran pri turnira u kineskom Makauu kao prva u grupi, pošto su u poslednjem kolu A grupe savladale selekciju Tajlanda sa 3:0 (25:23, 25:22, 25:23).

Tokom sva tri seta vodila se izjednačena borba, a Srbija je uspela da u završnicama seta potvrdi kvalitet i ostvari maksimalni trijumf.  Protivnik Srbije u polufinalu sutra od 11 časova po našem vremenu biće selekcija SAD.

Povezana vest:  EP AUSTRIJA, Boričić: Ponosan sam na igrače, Miljković je pravi lider