srb_seniorke_svetski_kup_2011

SENIORKE – XI SVETSKI KUP 2011.

Srbija pobedila Koreju, povreda Sanje Malagurski

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije startovala je maksimalnom pobedom na XI Svetskom Kupu 2011. u Japanu. Srbija je rano jutros po našem vremenu, u 1. kolu, u Naganu, savladala Koreju sa 3:0, po setovima 27:25, 25:22 i 25:22, posle 80 minuta igre.

Utakmicu u dvorani “Beli krug” posmatralo je 1027 gledalaca, a sudili su Fabricio Paskvali iz Italije i Aleksandros Vartalitis iz Grčke.

SRBIJA: MALAGURSKI (5), ŽIVKOVIĆ, KRSMANOVIĆ (10), MALEŠEVIĆ (9), MOLNAR (2), ANTONIJEVIĆ (2), VESOVIĆ (4), BJELICA (10), NINKOVIĆ, RAŠIĆ (14), VELJKOVIĆ, ĆEBIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I NEBOJŠA PROTIĆ.

KOREJA: Đ. M. KIM, ĐUNG, HVANG (8), ČOI, JON, NAM, J. K. KIM (20), LI, S. J. KIM (5), HJE ĐIN KIM (2), HE ĐIN KIM (4), PARK (2). TRENERI: HJUNG SIL KIM I SUNG ĐIN HONG.

Srbija je savladala Koreju maksimalnim rezultatom u Naganu, ali je trijumf ostao u senci povrede Sanje Malagurski. Malagurski je povredila koleno u finišu prvog seta, a potom otišla na snimanje, pa će rezultati biti poznati kasnije tokom dana. Srbija je meč protiv Koreje odigrala bez Jovane Brakočević i Silvije Popović, a meč su počele Antonijević, Malagurski, Krsmanović, Rašić, Molnar, Malešević i libero Ćebić.

Povezana vest:  Ub i TENT za prvi trofej u Super kupu

Početak meča je doneo vođstvo Srbije od 8:5, 11:7 i 12:8. Koreja je izjednačila na 15:15, a potom i povela sa 18:17. Usledio je novi preokret i vođstvo Srbije od 21:19, a Koreja je smanjila na 23:22. Tada se povredila Sanja Malagurski, kada je posle smeča nezgodno doskočila i povredila koleno. Koreja je izjednačila, a zatim imala i dve set lopte (24:23 i 25:24), koje nije iskoristila. Na servis Ane Bjelice, koja je zamenila Malagurski, Srbija je sa dva vezana poena osvojila prvi set sa 27:25.

U drugom setu, Koreja ja odlično počela i povela sa 4:0 i 7:2. Na prvom tehničkom tajm – autu bilo je 8:5 za Koreju, a potom i 11:6. Usledila je serija od četiri uzastopna poena Srbije za 10:11, a zatim izjednačenje na 13:13, da bi na drugom tehničkom odmoru Srbija imala tri poena prednosti (16:13). Uspela je Koreja dva puta da se približi na samo poen razlike (18:17 i 20:19), ali su izabranice Zorana Terzića sa tri uzastopna poena stigle do 23:19, pa 24:20. Iskoristila je srbija treću set loptu za 25:22 i 2:0 u setovima.

Povezana vest:  SENIORKE – 47. KUP SRBIJE – ČETVRTFINALE, Vizura Vol Art prvi učesnik Finalnog turnira

U trećem setu, slično kao u drugom, Koreja je stekla prednost od četiri (8:4), a zatim i pet poena (11:6 i 12:7), da bi Srbija serijom 4:0 smanjila prednost. Ponovo je Koreja imala dva poena viška (14:12), a onda je Srbija novom serijom od 4:0 na drugi tehnički tajm – aut otišla sa dva poena prednosti (16:14). Do kraja, Srbija je rutinskom igrom stigla do tri meč lopte i iskoristila drugu za 25:22 i konačnih 3:0 u setovima.

Srbija će sutra u 2. kolu igrati protiv SAD od 07,10 časova po našem vremenu.

SENIORKE – XI SVETSKI KUP 2011. (04. – 18. NOVEMBAR) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:

Povezana vest:  Igor Kolaković: Plasman na OI je sjajan uspeh