kolakovic_tajm_aut
Prva pobeda srpskih odbojkaša na Svetskom kupu

Muška seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je prvu pobedu na Svetskom kupu u Japanu, pošto je danas u 4. kolu savladala domaću selekciju sa 3:2 (25:21, 25:22, 18:25, 22:25, 15:12).
Utakmica je odigrana u Centralnoj dvorani u Osaki pred 5.010 gledalaca, a sudili su Frans Loderus iz Holandije i Nasr Šaban iz Egipta.
Srbija: N. Kovačević (12), Vemić (4), Petković (2), Terzić (1), Stanković (12), Nikić (14), Mitić, Miljković (26), Atanasijević (1), Petrović (2), Podraščanin (12), Rosić.
Japan: Abe (6), Nagano, Usami, Jamamoto (13), Jokota (4), Macumoto (3), Jamamura (5), Šimizu (6), Fukuzava (4), Jako (1), Išidžima (19), Jonejama (20).

Srpski odbojkaši stigli su do prve pobede u Japanu i to protiv domaćina, posle pet setova, iako se činilo da su izabranici Igora Kolakovića mogli da ostvare maksimalnu pobedu.
Posle početna tri poraza, pobeda protiv Japana došla je kasno jer su najverovatnije izgubljene sve šanse za direktan plasman na Olimpijske igre u Londonu.
Početak meča pripao je Srbiji, koja je u finišu prva dva seta bila sigurna u završnici, ali se borbeni protivnik nije predavao već je izjednačio u setovima 2:2.
Odlučujuće poene u petom setu doneo je Ivan Miljković (9:6), koji je posle utakmice proglašen za najboljeg aktera susreta.
Utakmicu je posmatrala i kapiten žneskog tima Srbije Jovana Brakočević, koja nastupa u Japanu.
Naredni meč Srbija igra sutra od 7 časova po našem vremenu protiv Kube.
Povezana vest:  XII SVETSKI KUP 2015., Sutra ujutru od 05,00 Srbija - Dominikana