Wiener_Liga-odbojkaVINER LIGA, SENIORKE
Senzacija u Šumicama, Dinamo bolji od Zvezde, pobede TENT-a i Vizure

TENT ubedljiv u Velikom parku

Jedinstvo – TENT 0:3 (18:25, 22:25, 18:25)

Dvorana: „Veliki park”. Gledalaca: 200. Sudije: Ljubomir Kovačević (Kraljevo) i Dejan Rogić (Beograd).

JEDINSTVO: Tripković, Trivunić, Jelisavčić, Češljar, Avramović, Terzić, Marjanović (libero), Dumanjić, Spasenić, Aleksić. Nisu igrale: Sekulić, Kutlešić. Trener: Saša Nedeljković.

TENT: Žunić, Marković, Pilipović, Raonić, Puzović, Tešanović, Mihajlović (libero), Jelić, Dugić. Nisu igrali: Milanović, Perišić, Andrić. Trener: Nikola Jerković.

Veoma lako, brzo i ubedljivo gošće iz Obrenovca slavile su u „Velikom parku”, za to im je bilo potrebno samo 68 minuta. Ekspresno su došle do pobede izabranice Nikole Jerkovića protiv večeras slabog Jedinstva.

Prva dva seta gotovo identična. Domaće odbojkašice se ravnopravne nose sa protivnikom do drugog tehničkog tajm-auta, a onda sledi neshvatljiv pad koncentracije u završnici. Samo malo više uzbuđenja viđeno je u drugom setu kada je posle vođstva Jedinstva od 10:5, TENT uspeo da izjednači, a ubrzo i da prevede rezultat na 12:16.

Povezana vest:  Italija poslala Srbiju u polufinale SP

Malo bolja i organizovanija igra u polju donosi period dobre igre Užičanki ali to nije bilo nikako dovoljno da se protivniku zapreti, a kamoli ozbiljnije ugrozi.

Senzacija u Šumicama, Dinamo bolji od Zvezde

Crvena zvezda – Dinamo Azotara 2:3 (25:14, 22:25, 25:17, 15:25, 11:15)

Dvorana: SC „Šumice“. Gledalaca: 150. Sudije: Robert Leko i Anđelko Popović (Sremski Karlovci). Trajanje meča: 109 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Budrović 15, Rakić 12, Popović, Kostić 3, Radulović 2, Pušić, Medarević, Bjelica 27, Tomić, Kecman 10, Valčić (libero), Stevanović 9. Trener: Ratko Pavličević.

DINAMO AZOTARA: Dabić 6, Petrov (libero), Cvijović 1, Sekulić 2, Stepanović 13, Trivunović 14, Bezarević 17, Kokanović, Možgon (libero), Sredić 8, Bošković 14. Vladisavljev. Trener: Aleksandar Vladisavljev.

Prvorazredna senzacija u Šumicama! Dinamo Azotara je posle 109 minuta igre nanela drugi prvenstveni poraz Crvenoj zvezdi. Autsajder iz Pančeva je potpuno nadigrao šampiona i ostvario tek drugi svoj trijumf ove sezone, ali izuzetno vredan, s obzirom da ih je udaljio sa začelja tabele.

Povezana vest:  IV EVROPSKA LIGA 2012., U subotu, u Subotici, revijalni meč između seniorki Srbije i Kluba sedeće odbojke “Subotica”

A na početku meča se činilo da će crveno-bele lako do novog i očekivanog trijumfa. Crvena zvezda je ubedljivo dobila prvi set – 25:14. Ipak, posle toga je Dinamo fantastično startovao u drugom (8:2) i do kraja ovog perioda kontrolisao je rezultat – 25:22.

Domaće su došle sebi u trećem setu, ponovo su igrale onako kako se od njih očekuje i još jednom su imale prednost – 25:17. Ipak, da nisu slučajno uzele set Pančevke su dokazale u nastavku susreta. Prilično ubedljivo su izabranice Aleksandra Vladisavljeva delovale na terenu šampiona i potpuno zasluženo su došli do pobede, načinivši najveće iznenađenje u dosadašnjem toku sezone!

Vizura lako do pobede protiv Vojvodine

Vizura – Vojvodina 3:0 (25:16, 25:11, 25:12)

Dvorana: SC „Vizura”. Gledalaca: 200. Sudije: Aleksandra Balandžić i Đorđe Stevanović (oboje Beograd). Trajanje meča: 67 minuta.

Povezana vest:  SP JAPAN 2010, Pobede Poljske i Kine u Tokiju, Brazila i Italije u Nagoji

VIZURA: Đurić 4, Petrović 6, Lazić (libero), Lazarević 13, Savić 10, Vukosavljević, Ranković 1, Čikiriz 4, Buša 3, Mirković 1, Radojičić 11, Sa. Klisura 12. Trener: Zorica Lazić.

VOJVODINA: Vujnović, Ranković 8, Mitrović 1, Ašćerić, Klasnić, Grguri 3, So. Klisura 10, Bajat 1, Atanasijević 2, Gligorić 2, Stanarević (libero), Reljić 2. Trener: Uglješa Šegrt.

Vizura je lako stigla do pobede protiv Vojvodine na domaćem terenu. Novobeograđanke su za samo 67 minuta nadigrale rivala iz Novog Sada. Ni jednog trenutka nije bilo dileme oko pobednika. Vizura je tokom čitavog meča kontrolisala rezultat i bez ikakvih problema stigla je do četvrtog trijumfa u Super ligi.

Ovaj meč je bio zanimljiv i zbog toga što su dve sestre, Sara i Sonja Klisura igrale jedna protiv druge. Uspešnija je bila mlađa iz Vizure Sara. Inače, domaće su sjajno rasporedile poene, dok je kod gošći jedina dvocifrena bila upravo Sonja Klisura.