Wiener_Liga-odbojkaVINER LIGA, SENIORKE

Pobede Varadina BMG i Vizure

Varadinu dva boda iz Lazarevca

Kolubara – Varadin BMG 2:3 (21:25, 25:22, 12:25, 26:24, 10:15)
Dvorana: SPC „Kolubara“. Gledalaca: 100. Sudije: Nenad Davidović (Beograd) i Ivana Lazarević (Šabac). Trajanje meča: 127 minuta.
KOLUBARA: Mitrović 18, Gajić 8, Stojković 11, Stevanov 3, Grbić 6, Biševac 16, Vukomanović (libero), Zlatić 9, Sredojević (libero), Vićentijević, Atanasijević 4, Jakovljević. Trener: Tatjana Bošković.
VARADIN BMG: Radanović 16, Iričanin 22, Račić 3, Divac, Stanimirović 5, Jovičić 11, Pušonja (libero), Malčić 3, Mihajlović 12, Perišić 1 (1-1), Ašćerić, Galjak. Trener: Jovo Caković.
Lazarevčanke su nastavile seriju poraza. U duel sa Varadinom ponovo su ušle bojažljivo, pa su borbene Novosađanke dobile prvi set. U drugom se budi Kolubara, osvaja ga i svi su se nadali napokon i pobedi.
Ali, u trećem setu, zahvaljujući sjajnoj Mihajlovićevoj potpuna dominacija gošći. U četvrtom setu rezultatska klackalica, više sreće na strani Lazarevčanki a u peto dominacija gošći koje zasluženo nose dva boda iz Lazarevca, uz  malo više sportske sreće mogle su odneti ceo plen.

Laka pobeda Vizure protiv Dinama

Vizura – Dinamo Azotara 3:0 (25:21, 25:17, 25:20)
Dvorana: SC „Vizura”. Gledalaca: 100. Sudije: Boris Kolarević (Novi Sad) i Svetlana Zotović (Beograd). Trajanje meča: 74 minuta.
VIZURA: Đurić 4, Savić 12, Ranković 13, Matić 9, Radojičić 9, Klisura 16, Buša (libero), Lazić (libero), Lazarević, Čikiriz, Mirković. Trener: Dejan Brđović.

DINAMO AZOTARA: Dabić 4, Stepanović 2, Trivunović 6, Bezarević 13, Kokanović 5, Sredić 9, Možgon (libero), Sekulić 3, Božić, Vladisavljev, Petrov (libero), Cvijović. Trener: Aleksandar Vladisavljev.
Vizura je lako došla do pobede protiv Dinamo Azotare, za samo 74 minuta igre. Samim tim revanširale su se za poraz u prvom delu šampionata Pančevkama.
Dinamo je samo uspeo da povede sa 7:4, ali usledila je serija Vizure od sedam vezanih poena. Za servis Sare Klisure gošće nisu imale rešenja. Pančevke su držale priključak do drugog tehničkog tajm-auta (16:15), ali se Vizura ponovo odlepila (22:17), treću set loptu iskoristila je Maja Savić.
Rezultatsku klackalicu u drugoj deonici prekinula je sa dva bloka Savićeve (11:9) koja je dala krila Vizuri. Osvajale su domaće poene u serijama, Pančevke osim Trivunićeve nisu imale raspoloženog napadača.
Dinamo je krenuo na sve ili ništa u trećoj deonici, trener Vladisavljev je počeo sa drugim korektorom Sekulićevom, potom je menjao i dizače odnosno primače, međutim to je delovalo samo da se gošće odlepe na plus četiri na početku ove deonice (11:7).
Trenerski tajm-aut Brđovića presekao je seriju rivala i njegove izabranice vezale su sedam dobrih akcija (14:11), a potom lako privele meč kraju – 25:20.

Povezana vest:  Održan sastanak Organizacionog odbora u Nišu – ulaznice za mečeve protiv Rusije i Bugarske u paketu za 400 dinara – nastavak akcije "Odbojka spaja"