srbija-iran-002

INTERKONTINENTALNE KVALIFIKACIJE ZA OI 2012.
Tri boda za Srbiju protiv Koreje

Seniori Srbije ostvarili su drugu pobedu na turniru Interkontinentalnih kvalifikacija za OI 2012. u Tokiju. Srbija je jutros, u 2. kolu, savladala Koreju sa 3:1, po setovima 25:23, 25:22, 17:25 i 25:12,  posle 93 minuta igre.
Utakmicu u dvorani Metropoliten posmatralo je 2500 gledalaca, a sudili su Ernan Gonsalo Kasamikela iz Argentine i Filip Verek iz Francuske.
SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ (15), U. KOVAČEVIĆ (1), JANIĆ (1), PETKOVIĆ, STANKOVIĆ (7), NIKIĆ (10), MITIĆ, RAŠIĆ (8), ATANASIJEVIĆ (11), STAROVIĆ (5), PODRAŠČANIN, ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.
KOREJA: ĐEON (8), HAN, KVON, JEO, SUN KJU LE (8), HAK MIN KIM (13), JUN, PARK (6), ČOI (6), JO HAN KIM (7), ŠIN (11), KANG JO LE. TRENERI: KI VON PARK I ČAN HO ĐU KIM.
Dva kola, dve pobede i maksimalnih šest bodova je bilans seniora Srbije u Tokiju, pred dva dana pauze. Izabranici Igora Kolakovića savladali su Koreju sa 3:1 i tako nastavili sa trijumfima. Ponovo su dobro igrali seniori Srbije, izuzev u trećem setu, kada je došlo do opuštanja, što je Koreja znalački iskoristila. U preostala tri seta, Srbija je bila dominantna, čak i u prvom, u kome se vodila izjednačena borba. Kada je bilo najpotrebnije, izabranici Igora Kolakovića su znali kako da naprave potrebnu razliku. Dva dana odmora će im sigruno dobro doći pre mečeva protiv Kine, Australije i Portorika.
Na početku utakmice vodila se izjednačena borba, u kojoj je Koreja stigla do vođstva od 7:5, da bi Srbija serijom 3:0 povela sa 8:7 na prvom tehničkom tajm – autu. U period između dva tehnička tajm – auta igralo se poen za poen do 15:14, kada je Srbija as servisom Rašića na odmor otišla sa prednošću od dva poena – 16:14. I posle odmora se nastavilo sa izjednačenom igrom, u kojoj je Srbija održavala prednost do 21:19, da bi Koreja izjednačila na 21:21. Od 22:22, Srbija je sa dva vezana poena stigla do dve set lopte, 24:22, iskoristila drugu za konačnih 25:23 i 1:0 u setovima.
Drugi set nije doneo ništa novo. Naime, od početka se igralo poen za poen, ali je Srbija uspela da stekne dva poena prednosti – 6:4. Na prvom tehničkom tajm – autu bilo je 8:6 za Srbiju. U nastavku, Srbija je serijom 3:0 stigla do pet poena viška, 11:6. Smanjila je Koreja na 13:11, pa 14:13, kada je Igor Kolaković zatražio 30 sekundi odmora. Izjednačila je Koreja na 15:15, a na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:15 za Srbiju. Povela je Srbija sa 18:15 i tu prednost održavala do finiša, kada je stigla do tri set lopte – 24:21. Realizovala je Srbija drugu set loptu za konačnih 25:22 i 2:0 u setovima.
Povela je Koreja na startu trećeg seta sa 5:1, pa je Igor Kolaković zatražio tajm – aut. Zadržala je Koreja prednost, pa je na prvom tehničkom odmoru bilo 8:4. Imala je Koreja pet poena viška pri rezultatu 9:4, pa 10:5, ali je Srbija uspela da smanji na 10:7. Ponovo je Koreja stigla do pet poena prednosti, 14:9, a zatim i šest, posle 16:10, koliko je bilo na drugom tehničkom tajm – autu. Srbija je smanjila prednost Koreje na 16:12, a Koreja uzvratila sa dva uzastopna poena za vođstvo od 18:12. Povela je Koreja sa 21:14, pa 23:16, da bi set okončala sa 25:17 i smanjila vođstvo Srbije na 2:1 u setovima.
Siloviot je Srbija počela četvrti set i povela sa 4:1. Bilo je 5:1 za Srbiju, kada je Koreja uspela, samo na kratko, da prekine seriju poena izabranika Igora Kolakovića. Na prvom tehničkom odmoru, Srbija je vodila sa 8:3. Posle predaha, Srbija je osvojila dva uzastopna poena za vođstvo do 10:3, da bi Koreja smanjila na 10:5, a Srbija uzvratila serijom 5:0 i povela sa 15:5. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:6 za Srbiju. Srbija je do kraja rutinskom i vrlo kvalitetno igrom povećavala prednost do konačnih 25:12 i trijumf od 3:1 u setovima.
Nedelja i ponedeljak su na turniru u Japanu slobodni dani.
Seniori Srbije će u 3. kolu, igrati protiv Kine, u utorak, 05. juna od 09,00 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na RTS 1.

SENIORI – INTERKONTINENTALNE KVALIFIKACIJE ZA OI 2012. – TOKIO (DVORANA METROPOLITEN), JAPAN (01. – 10. JUN) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:
1. KOLO – PETAK, 01. JUN:
SRBIJA – JAPAN                        3:0 (25:19, 25:23, 25:16)
AUSTRALIJA – VENECUELA        3:0 (25:14, 25:22, 25:18)
KINA – PORTORIKO                        3:0 (25:23, 25:19, 25:17)
IRAN – KOREJA                         3:0 (25:17, 25:18, 25:16)
2. KOLO – SUBOTA, 02. JUN:
SRBIJA – KOREJA                      3:1 (25:23, 25:22, 17:25, 25:12)
AUSTRALIJA – PORTORIKO       3:0 (25:14, 25:19, 25:20)
IRAN – KINA                             3:2 (23:25, 25:21, 29:31, 25:15, 15:13)
JAPAN – VENECUELA                 19,05 (12,05)
8. PUR        2    0    2    0:6       0
NEDELJA, 03. JUN I PONEDELJAK, 04. JUN – SLOBODNI DANI.
3. KOLO – UTORAK, 05. JUN:
SRBIJA – KINA                          16,00 (09,00)
PORTORIKO – VENECUELA        11,00 (04,00)
IRAN – AUSTRALIJA                  13,30 (06,30)
JAPAN – KOREJA                       19,05 (12,05)
4. KOLO – SREDA, 06. JUN:
SRBIJA – AUSTRALIJA         13,30 (06,30)
IRAN – PORTORIKO                  11,00 (04,00)
VENECUELA – KOREJA        16,00 (09,00)
JAPAN – KINA                     19,05 (12,05)
5. KOLO – ČETVRTAK, 07. JUN:
SRBIJA – PORTORIKO         13,30 (06,30)
IRAN – VENECUELA             11,00 (04,00)
KOREJA – KINA                   16,00 (09,00)
JAPAN – AUSTRALIJA          19,05 (12,05)
PETAK, 08. JUN – SLOBODAN DAN.
6. KOLO – SUBOTA, 09. JUN:
SRBIJA – IRAN                    11,00 (04,00)
VENECUELA – KINA             13,30 (06,30)
AUSTRALIJA – KOREJA        16,00 (09,00)
JAPAN – PORTORIKO          19,05 (12,05)
7. KOLO – NEDELJA, 10. JUN:
SRBIJA – VENECUELA          11,00 (04,00)
KINA – AUSTRALIJA            13,30 (06,30)
PORTORIKO – KOREJA        16,00 (09,00)
JAPAN – IRAN                     19,05 (12,05)

Po pravilima FIVB, plasman ekipa sa istim brojem bodova se određuje prvo na osnovu broja pobeda, zatim na osnovu set količnika, a ukoliko je i broj pobeda i set količnik identičan, na osnovu poen količnika.
Plasman na OI sa turnira u Tokiju izboriće pobednik turnira, kao i najbolja selekcija iz Azije. Ukoliko prvo mesto na turniru osvoji selekcija iz Azije, plasman na OI će izboriti i druga najuspšenija reprezentacija iz Azije.

Povezana vest:  Udovičić sa srpskim reprezentativkama u Azerbejdžanu