srbija_slavlje

IV EVROPSKA LIGA 2012.
Sedma pobeda seniorki Srbije u Evropskoj ligi

Pdmlađena ženska seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je sedmu pobedu u IV Evropskoj ligi 2012. Srbija je danas u Granoljersu, u 1. kolu III turnira A grupe,  savladala Rumuniju sa 3:0, po setovima 25:19, 25:13 i 25:23, posle 83 minuta igre.

Utakmicu u Hali Sportova posmatralo je 100 gledalaca, a sudili su Mamduh Bakluti iz Francuske i Ingeborg Koter iz Holandije.

SRBIJA: LAZAREVIĆ (7), RAKIĆ (2), RADENKOVIĆ (1), BJELICA (13), NINKOVIĆ (13), STEVANOVIĆ, ROSIĆ, BUŠA (1), MIRKOVIĆ, ČIKIRIZ, SAVIĆ (11), LUKIĆ (7). TRENERI: RATKO PAVLIČEVIĆ I MARKO GRŠIĆ.

RUMUNIJA: BUZ, ROGOŽINARU (5), JOSEF (6), KARBUNEANU, KAZAKU (4), MOLDOVAN (10), RADU (2), KAPELOVIJES, MIKLEA (2), PRISTAVU, MUREŠAN (7), ONJEJEKVE (10). TRENERI: ATANAS PETROV I BOGDAN PAUL.

Seniorke Srbije su nastavile sa odličnim igrama u Evropskoj ligi. U Granoljersu je savladana Rumunija, u meču u kome su izabranice Ratka Pavličevića bile apsolutno bolji rival. Tokom čitavog meča su kontrolisale igru i rezultat, a najbolju igru su pružile u drugom setu, u kome su Rumunkama prepustile samo 13 poena.

Povezana vest:  Terzić: Igrali smo bolje, ali nismo sve uradili

Početak meča pripao je Srbiji, koja je na prvom tehničkom odmoru vodila sa 8:6, a na drugom sa 16:10. U finišu, Srbija je pojačala tempo, kao i prednost do konačnih 25:19 i 1:0 u setovima.

U drugom setu, Srbija je od početka nametnula svoj stil igre, što je rezultiralo vođstvom od 8:6 na prvom, odnosno 16:9 na drugom tehničkom tajm – autu. Do kraja, Srbija je Rumunkama prepustila samo još četiri poena. Na kraju bilo je 25:13 i 2:0 u setovima.

Treći set je od početka bio rezultatski isti kao prethodna dva. Vodila je Srbija sa 8:6 i 16:10, pa se činilo da će i konačan ishod biti sličan kao u prethodna dva seta. U završnici, Rumunija je uspela da smanji prednost Srbije od 22:16, na 22:21. Izjednačila je Rumunija na 23:23, a Srbija stigla do prve meč lopte (24:23), koju je realizovala za konačnih 25:23 i 3:0 u setovima.

Srbija će sutra, u 2. kolu, igrati protiv Mađarske od 15,00 časova.

SENIORKE – IV EVROPSKA LIGA 2012. – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:

Povezana vest:  Pored juniora Srbije na EP i Slobodan Milošević, Zorica Bjelić i Stansilava Simić

A GRUPA: SRB, ESP, ROU, HUN