kupfinale-033
SENIORKE – 47. KUP SRBIJE – FINALNI TURNIR
Crvenoj zvezdi 16. titula pobednika Kupa

Odbojkašice Crvene zvezde osvojile su 16. titulu pobednika Kupa, pošto su večeras, u finalu 47. Kupa Srbije, savladale Vizuru Vol Art sa 3:1, po setovima 26:28, 25:19, 25:23 i 25:23, posle 118 minuta igre.
Utakmicu u Hali sportova posmatralo je 1100 gledalaca, a sudili su Svetlana Zotović i Boris Kolarević.
Aleksandar Boričić, predsednik OSS, predao je Ani Bjelici, kapitenu Crvene zvezde, pehar namenjen pobedniku Kupa Srbije.
Jelena Reljin, tim menadžer ženske seniorske reprezentacije Srbije, predala je Bjanki Buši, kapitenu Vizure Vol Art, trofej namenjen finalisti Kupa.
Nenad Golijanin, prvi potpredsednik OSS i Zoran Manasijević, predsednik UO OK Crvena Zvezda, predali su zlatne medalje odbojkašicama Crvene zvezde.
zvezda vizuara kupfinale-001
Aleksandar Šapić, predsednik opštine Novi Beograd i Zoran Radojičić, predsednik OK Vizura Vol Art, predali su srebrne medalje odbojkašicama Vizure Vol Art.
Dragutin Ćuk, tehnički direktor OSS, predao je medalje službenim licima.
U prvom setu, Crvena zvezda je imala od početka prednost, koju je Vizura Vol Art sustigla u finišu. Imala je Crvena zvezda tri uzastopne set lopte, koje nije iskoristila, da bi Vizura Vol Art realizovala svoju prvu za 28:26 i vođstvo od 1:0 u setovima.
Drugi set je u potpunosti pripao Crvenoj zvezdi, koja je rano stečenu prednost povećavala do konačnih 25:19 za izjednačenje na 1:1 u setovima.
U trećem setu se vodila žestoka borba. Na početku je vodila Vizura Vol Art, da bi od sredine seta Crvena zvezda preuzela kontrolu igre i rezultata. Ipak, Vizura Vol Art je u finišu izjednačila na 21:21, pa je usledila igra poen za poen. Crvena zvezda je stigla do prve set lopte, koju je iskoristila za konačnih 25:23 i vođstvo od 2:1 u setovima.
Četvrti set je počeo vođstvom Crvene zvezde, koja je prednost održavala do sredine seta, kada je Vizura Vol At uspela da izjednači i vrati se u igru. Ipak, u završnici je Crvena zvezda ponovo stigla do prednosti, koju je uspešno sačuvala do konačnih 25:23 i trijumf od 3:1.
SENIORKE – 47. KUP SRBIJE – FINALNI TURNIR – BEOGRAD (HALA SPORTOVA) – 09. I 10. FEBRUAR – REZULTATI:
SUBOTA, 09. FEBRUAR – POLUFINALE:
VIZURA VOL ART – TENT (OBRENOVAC) 3:0 (25:18, 27:25,25:18)
CRVENA ZVEZDA – NIS SPARTAK (SUBOTICA) 3:1 (28:30, 25:20, 25:18, 25:17)
NEDELJA, 10. FEBRUAR:
FINALE:
CRVENA ZVEZDA – VIZURA VOL ART 3:1 (26:28, 25:19, 25:23, 25:23)
Povezana vest:  JUNIORKE – XVIII SP 2015., U Portoriku, na startu, Peru uspešniji