SRBvsSVK-009JUNIORI – KVALIFIKACIJE ZA XVII SP 2013.
Srbija na startu bolja od Slovačke

Juniori Srbije ostvarili su maksimalnu pobedu na turniru D grupe kvalifikacija za XVII SP 2013. u Arilju. Srbija je večeras, u poslednjoj, trećoj utakmici 1. kola, savladala Slovačku sa 3:0, po setovima 25:20, 25:19 i 27:25, posle 78 minuta igre.
Utakmicu u dvorani SC Arilje posmatralo je 300 gledalaca, a sudili su Ivan Momirov iz Bugarske i Sonja Simonovska iz Crne Gore.
Srbija je u prvom setu od početka imala rezultatsku prednost, koju je, kako je set odmicao, povećavala. Na kraju je bilo 25:20 za vođstvo od 1:0 u setovima.
U drugom setu viđena je slična slika, s tim što je Srbija na prvom tehničkom tajm – autu vodila sa 8:4, a na drugom sa 16:10. Sigurnom igrom, Srbija je drugi set dobila sa 25:19 za vođstvo od 2:0 u setovima.
U trećem setu, Srbija je povela sa 5:2, ali je Slovačka uspela da smanji razliku, pa je na prvom tehničkom odmoru bilo 8:6 za Srbiju. U period između dva tehnička tajm – auta Srbija je stekla prednost od pet poena – 16:11. U nastavku, Slovačka je uspela da se rezultatski približi, pa je kod rezultata 17:15, Siniša Reljić zatražio 30 sekundi odmora. Posle tajm – auta, Srbija je zaigrala angažovanije i povela sa 22:18, da bi Slovačka serijom 4:1 stigla do minusa od samo jednog poena – 23:22. Posle drugog tajm – auta Srbije, Slovačka je izjednačila na 23:23, da bi potom stigla i do prve set lopte, 24:23. Prvi tempo Okolića doneo je Srbiji izjednačenje, a tek treći napad posle servisa Okolića i prvu meč loptu – 25:24. Izjednačili su Slovaci na 25:25, da bi servis greška Vašeka donela Srbiji drugu meč loptu (26:25). Sjajnim blokom Čedomira Stankovića, Srbija je set okončala sa 27:25, za trijumf od 3:0.
Plasman na XVII SP 2013. u konkurenciji juniora, koje će se odigrati od 22. avgusta – 01. septembra u Ankari i Izmiru, u Turskoj, izboriće pobednici četiri kvalifikacione grupe. Plasman na SP do sada su izborili Turska, organizator, Italija, prvak Evrope 2012, Argentina, Brazil, Venecuela, Kina, Japan, Indija, Iran, SAD, Kanada, Meksiko, Egipat, Maroko, Ruanda i Tunis.

Povezana vest:  GRAN PRI, Odbojkašice Srbije pete posle drugog vikenda Gran Prija

JUNIORI – KVALIFIKACIJE ZA XVII SP 2013. (07. – 12. MAJ) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:

D GRUPA – IVANJICA, SRBIJA: DVORANA SC ARILJE (07. – 11. MAJ):
1. KOLO – UTORAK, 07. MAJ:
SRBIJA – SLOVAČKA 3:0 (25:20, 25:19, 27:25)
ŠPANIJA – ČEŠKA 3:0 (25:17, 25:18, 25:15)
FINSKA – HRVATSKA 3:2 (30:28, 18:25, 13:25, 25:15, 15:11)

Povezana vest:  Terzić saopštio sastav – seniorke Srbije od četvrtka u Olimpijskom selu u Tokiju

ČEŠKA – HRVATSKA 17,30

Povezana vest:  SENIORKE – III EVROPSKA LIGA 2011, Maksimalna pobeda Srbije u Las Palmasu