Ser-Bel26JUNIORKE – KVALIFIKACIJE ZA XVII SP 2013.
Srbija na korak do SP

Juniorke Srbije nastavile su da nižu pobede na kvalifikacionom turniru za XVII SP 2013. u Subotic. Pulenke Ratka Pavličevića večeras su u derbiju A grupe savladale selekciju Belgije 3:1 po setovima 25:16, 24:26, 25:20, 25:12 posle 92 minuta igre. Utakmicu u dvorani HS Dudova šuma posmatralo je 500 gledalaca, a sudili su Peter Hoger iz Slovačke i Iskra Zidanić iz Hrvatske.
Srbija je od starta meča krenula snažno i već pri rezultatu 8:2 a zatim i 16:8, pokazala kome će pripasti ova deonica susreta. Srpkinje su igrale poletno i bez grča, taman toliko da Belgiju pomere iz koloseka. Poslednji poen za Srbiju u ovom setu osvojila je Mina Popović iz bloka – 25:16.
Drugi set je počeo teško za srpski tim. Igra poen za poen trajala je do 9:9, a onda su se Belgijanke preko jakog sevrisa i sigurnog napada odvojile na čak 18:13. Ipak, Srbija uspeva da se vrati u igru i dođe do izjednačenja 19:19. Usledila je rezultatska klackalica, napadale su Belgijanke, s druge strane uzvraćala Tijana Bošković, ali na kraju je tas prevagnuo na stranu protivnica – 24:26.
U setu nerava Srbija je dosta grešila servis, ali je na kraju ipak izašla kao pobednik. Igra poen za poen trajala je do 19:19 a onda je Srbija uz dva bloka Lukićeve i Trnićeve, a sve na dobar servis Buše stigla do 23:19. Blokom je Popovićeva stavila tačku na ovaj seti 25:20.
Srbija je četvrti set otvorila sa 4:1, ali ubrzo su Belgijanke serijom od 4:0 stigle do vođstva 5:4. Igra poen za poen trajala je do 8:8, a onda su pulenke Ratka Pavličevića napravile seriju od 8:0 za vođstvo od 16:8 na drugom obaveznom predahu. Blokovi Mine Popović bili su presudni u ovom periodu meča kao i znatno bolja igra celog tima. Na kraju sasvim zasluženo Srpkinje su slavile 25:12.
Plasman na XVII SP 2013. u konkurenciji juniorki, koje će se odigrati od 21. – 30. juna u Brnu i Prostejovu, u Češkoj izboriće pobednici četiri kvalifikacione grupe. Prva je danas vizu izborila Rusija. Plasman na SP do sada su izborili Češka, organizator, Turska, prvak Evrope 2012, kao i Brazil, Kolumbija, Peru, Kina, Japan, Kineski Tajpeh, Tajland, SAD, Dominikanska Republika, Portoriko, Meksiko, Egipat, Alžir, Nigerija i Rusija.