SRB POSLE GREJUNIORI – KVALIFIKACIJE ZA XXII EP 2010.
Trijumf Srbije posle pet setova
Muška juniorska reprezentacija Srbije pobedom je startovala na turniru D grupe II runde kvalifikacija za XXII EP 2010. Srbija je danas u Dunaujvaroši, u 1. kolu, pobedila Grčku sa 3:2, po setovima 25:19, 23:25, 20:25, 25:23 i 15:7, posle 114 minuta igre. Utakmicu u Sportskoj dvorani posmatralo je 100 gledalaca, a sudili su Adnan Kolos iz Bosne i Hercegovine i Maćej Maćejevski iz Poljske.
SRBIJA: KOVAČEVIĆ (26), PETROVIĆ (10), KOPRIVICA (1), MRDAK, STOJILOVIĆ (7), JOVOVIĆ (2), ŽARKOVIĆ, MILUTINOVIĆ (6), BRĐOVIĆ, MARTINOVIĆ, ATANASIJEVIĆ (26). TRENERI: MILAN ŽARKOVIĆ I DRAGAN ĐORĐEVIĆ.
GRČKA: REZK, DROGARIS (2), HARALAMPIDIS (8), MAVROVUNIOTIS, DARIDIS, KUMEDAKIS (11), PALENCAS (16), DALAKURAS, KOKINAKIS (12), ASPIOTIS (9), KIRJAKIDIS (4), GACIS (4). TRENERI: JORGOS KARAVIDOPULOS I MAMAIS HRISOVALADIS.
Juniori Srbije su posle trilera stigli do vredne pobede u Mađarskoj. Savladana je Grčka u meču, u kome je igra plavih bila promenljiva, ali ipak kvalitetna kada je najviše bilo potrebno. Srbija je posle bolje igre dobila prvi set, da bi u drugom došlo do opuštanja, koje su Grci iskoristili i poveli sa 21:16, pa 23:20. Na kraju bilo je 25:23 za Grčku i izjednačenje na 1:1 u setovima. U trećem setu, Srbija je bila u prednosti sve do finiša, kada su Grci izjednačili na 18:18, a odmah potom i poveli sa 21:18, pa 24:19. Grčka je treći set rešila u svoju korist sa 25:20, za vođstvo od 2:1 u setovima. U četvrtom setu, Grčka je od početka vodila, da bi Srbija izjednačila na 10:10. Ipak, na drugom tehničkom odmoru Grci su imali prednost od tri poena (16:13). Srbija je izjednačila na 18:18, ali su Grci ponovo stekli prednost pošto su osvojili dva uzastopna poena. Srbija je izjednačila na 23:23, a zatim i stigla do prve set lopte, koju je realizovala za izjednačenje u setovima – 2:2. U petom setu se vodila izjednačena borba do 6:6, kada je Srbija osvojila dva uzastopna poena i sa prednošću od 8:6 otišla na promenu strana.Nastavila je Srbija sa dobrom igrom i prednost je rasla: 9:6, 11:7, 13:7. Na kraju je bilo 15:7, za 3:2 u setovima i vrednu pobedu na startu turnira u Dunaujvaroši.
Dušan Petković zbog povišene temperature nije bio u sastavu tima protiv Grčke. Srbija će u 2. kolu D grupe igrati protiv Belgije, sutra od 14,00 časova.
JUNIORI – KVALIFIKACIJE ZA XXII EP 2010. – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA (07. – 11.
APRIL):
D GRUPA – DUNAUJVAROŠ, MAĐARSKA:
1. KOLO – SREDA, 07. APRIL:
SRBIJA – GRČKA                 3:2 (25:19, 23:25, 20:25, 25:23, 15:7)
BELGIJA – ČEŠKA                3:0 (25:17, 25:21, 25:19)