juniori_slavljeJUNIORI – KVALIFIKACIJE ZA XXII EP 2010.

Druga pobeda posle još jedne drame

Muška juniorska reprezentacija Srbije zabeležila je drugu pobedu na turniru D grupe II runde kvalifikacija za XXII EP 2010. Srbija je danas u Dunaujvaroši, u 2. kolu, pobedila Belgiju sa 3:2, po setovima 29:27, 25:20, 21:25, 18:25 i 15:8, posle 124 minuta igre. Utakmicu u Sportskoj dvorani

posmatralo je 100 gledalaca, a sudili su Stojan Barev iz Bugarske i Adnan Kolos iz Bosne i Hercegovine.

SRBIJA: KOVAČEVIĆ (25), PETROVIĆ (5), KOPRIVICA, MRDAK, STOILOVIĆ (5),

JOVOVIĆ (1), ŽARKOVIĆ, MILUTINOVIĆ (7), PETKOVIĆ (2), BRĐOVIĆ, MARTINOVIĆ,

ATANASIJEVIĆ (25). TRENERI: MILAN ŽARKOVIĆ I DRAGAN ĐORĐEVIĆ.

BELGIJA: DERO (21), DE HULST (1), RIBENS, ILSBRO (10), HEJERMAN (6), ANRI,

VEREK (6), LEKA (3), KRISTIJENS (17), RUSO, PEREMANS, VANDERPLAS. TRENERI:

STIVEN VANMEDEGEL I MARTAJN KULMAN.

Ostvarili su juniori Srbije drugu pobedu u Mađarskoj i to protiv najopasnijeg rivala, Belgije, ali posle još jedne sportske drame. Vodila je Srbija sa 2:0 u setovima i kada se činilo da će meč biti završen posle samo tri seta, usledio je preokret Belgije. Izjedančili su na 2:2, ali to je bilo sve što su uspeli da urade izabranici Stivena Vanmedegela. Srbija je zasluženo slavila i nastavila pohod ka šampionatu Evrope.

Povezana vest:  Prvenstvo Srbije u odbojci na pesku ovog vikenda u Užicu

U prvom setu se vodila izjendačena borba, ali su ipak Belgijanci imali minimalnu prednost, koju su održavali do finiša. Nisu iskoristili tri uzastopne set lopte, da bi izbranici Milana Žarkovića iskoristili drugu za vođstvo od 1:0 u setovima. Srbija je od početka drugog seta vodila I rutinski završila set za vođstvo od 2:0. U trećem i četvrtom setu Belgijanci su od starta vodili i svi pokušaji junior Srbije da stignu tu prednost bili su bezuspešni. Belgija je izjednačila na 2:2 i o pobedniku je odlučivao peti set. U odlučujućem setu, izabranici Milana Žarkovića su zaigrali silovito od starta i ostvarili prednost koju su uvećavali za konačnih 3:2.