juniorke ekipaJUNIORKE – XVII SP 2013.
Pobeda Kine nad reprezentacijom Srbije

Juniorke Srbije pretrpele su prvi poraz na XVII SP 2013. u Brnu, u Češkoj. Kina je večeras, u 2. kolu B grupe, pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 25:20, 25:20 i 25:16, posle 73 minuta igre.

SRBIJA: POPOVIĆ (4), SIMIĆ, BOŠKOVIĆ (17), STEPANOVIĆ (1), KUBURA, TRNIĆ (3), ČIKIRIZ (1), ČANAK (1), BUŠA (7), MIRKOVIĆ (2), OLUIĆ, LUKIĆ (7). TRENERI: RATKO PAVLIČEVIĆ I MARKO GRŠIĆ.

Povezana vest:  Juniori Srbije u sredu ujutro putuju u Nitru – prvi meč na Prvenstvu Evrope protiv Italije u petak

KINA: N. VANG (7), LI (2), ŽENG (4), F. VANG (3), ĆIN, JANG (10), SONG (2), ŽU (15), VU (2), ČEN (2), M. VANG, HUANG (1). TRENERI: ĐIJAND KSU I ĐIJANG KSIJE.

Juniorke Srbije nisu uspele da pronađu pravo rešenje za brze napade Kineskinja, koje su izvanrednom igrom u odbrani uspevale da osujete napade Srbije.
Tokom sva tri seta Kina je već od starta uspevala da se rezultatski odvoji i nametne svoj stil igre, koji joj je doneo ubedljivu pobedu.
Juniorke Srbije će biti slobodne sutra, u 3. kolu, dok će u 4. kolu, u ponedeljak, 24. juna igrati protiv Japan od 20,00 časova.

Povezana vest:  SENIORKE – KUP IZAZIVAČA 2015., Nemice uspešnije na svom terenu – revanš u Staroj Pazovi naredne srede