sr2Važna pobeda Srbije posle pet setova

Seniori Srbije zabeležili su četvrtu, veoma važnu pobedu u drugoj utakmici IV vikenda B grupe XXIV Svetske lige 2013. Srbija je večeras, u Beogradu, pobedila Nemačku sa 3:2, po setovima 23:25, 25:19, 25:22, 21:25 i 15:12, posle 127 minuta igre.
Utakmicu u dvorani Pionir posmatralo je 4600 gledalaca, a sudili su Alin Matajzer iz Rumunije i Rolando Ugo Čolakijan iz Argentine.

Povezana vest:  SENIORKE – XIX GRAND PRIX 2011, Kazahstan šesnaesti učesnik

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ (20), IVOVIĆ, PETKOVIĆ, STANKOVIĆ (1), JOVOVIĆ, NIKIĆ (10), RAŠIĆ (7), ATANASIJEVIĆ (31), STAROVIĆ, PODRAŠČANIN (14), ROSIĆ, PETRIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I STRAHINJA KOZIĆ.

NEMAČKA: FROM (18), M. ŠTOJERVALD, VESTFAL, KALIBERDA (20), BEME (14), ŠEPS (5), KAMPA (2), TILE, HIRŠ (9), BROSHOG, P. ŠTOJERVALD, KOLIN (9). TRENERI: VITAL HEJNEN I ADRIJAN PFLEGHAR.

Povezana vest:  OLIMPIJSKE IGRE 2012, Seniori Srbije u Londonu

Izuzetno važan trijumf su ostvarili seniori Srbije protiv Nemačke i zadržali šanse za plasman na Finalni turnir Svetske lige.
U prvom setu, Srbija je prokockala prednost od 21:17 u završnici i praktično dozvolila Nemačkoj da preokrene rezultat i povede sa 1:0.
U drugom i trećem setu izabranici Igora Kolakovića su bili na visini zadatka i boljom igrom stigli do preokreta i vođstva od 2:1 u setovima.
Vodila je Srbija i u četvrtom setu do sredine seta, ali su onda uporni Nemci uspeli da steknu prednost i na kraju izjednače na 2:2.
U petom setu, Srbija je vodila od starta i posle uzbudljive završnice stigla do zaslužene pobede od 3:2.
Utakmice V vikenda B grupe Svetske lige između Srbije i Italije odigraće se naredne subote i nedelje u dvorani SPC „Vojvodina“ u Novom Sadu.

Povezana vest:  Rašić MVP, Mihajlović najbolji poeneter, selektor Terzić najbolji trener turnira u Hong Kongu