srbija senioriSENIORI – XXIV SVETSKA LIGA 2013.
Fantastična igra srpske mlađarije – savladana Italija sa 3:1

Seniori Srbije pobedom su završili ovogodišnju Svetsku ligu. Srbija je večeras u Novom Sadu, u drugoj utakmici V vikenda B grupe Svetske lige 2013, savladala Italiju sa 3:1, po setovima 28:26, 17:25, 25:23 i 25:19, posle 111 minuta igre.
Utakmicu u dvorani SPC „Vojvodina“ u Novom Sadu posmatralo je 3800 gledalaca, a sudili su Martin Hudik iz Češke i Genadij Kondakov iz Ukrajine.

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ, U. KOVAČEVIĆ (15), PETKOVIĆ, STANKOVIĆ (6), JOVOVIĆ (2), NIKIĆ, RAŠIĆ (13), ATANASIJEVIĆ (3), STAROVIĆ (18), PODRAŠČANIN (1), ROSIĆ, PETRIĆ (13). TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I STRAHINJA KOZIĆ.

Povezana vest:  Naredne godine Zlatna i Srebrna Evropska liga sa 40 reprezentacija

ITALIJA: BERETA (2), KOVAR, PARODI (11), VETORI (3), ZAJCEV (19), SAVANI (14), TRAVICA (4), PJANO (5), BIRARELI (10), BARANOVIČ, ĐOVI, ROSINI. TRENERI: MAURO BERUTO I ANDREA BROĐONI.

Fantastičnom igrom i borbenošću seniori Srbije su u Novom Sadu savladali Italiju i petim trijumfom okončali Svetsku ligu 2013.
Na početku meča Italija je povela sa 5:0, ali je Srbija uspela da se vrati u igru i izjednači na 9:9. Stekla je potom Italija tri poena prednosti, 14:11 i tu razliku uspešno čuvala do 19:16, kada je Srbija serijom 3:0 ponovo izjednačila ovoga puta na 19:19. Igralo se zatim poena za poen, da bi Srbija prvi put u setu povela sa 22:21. Ponovo se igralo žestoko za svaki poen, da bi konačno Srbija relizovala četvrtu set loptu za 28:26 i vođstvo od 1:0 u setovima.
U drugom setu Italijani su bili superiorni od početka do kraja, pa je posle 25:17 usledilo izjednačenje na 1:1 u setovima.
U trećem setu, Italija je dobro počela i vodila tokom većeg dela seta, ali si izabranici Igora Kolakovića postepeno smanjivali razliku i u finišu, kada je bilo najpotrebnije, uspeli da preokrenu rezultat i stignu do prve set lopte, koju je Atanasijević as servisom pretvorio u 25:23 i vođstvo Srbije od 2:1.
U četvrtom setu, Srbija je vodila sa 8:3 i 16:13 na tehničkim tajm – autima, a Italija je uspela da smanji rezultat posle 18:14 na 19:16, pa 20:18. Usledio je furiozan završetak Srbije, koja je serijom 5:1 set okončala sa 25:19, a meč sa 3:1.
Italija je obezbedila učešće na Finalnom turniru u Argentini, pošto je zbog boljeg poen količnika ispred Rusije, koju teoretski može da ugrozi jedino Nemačka sa dve pobede u Iranu.

Povezana vest:  Vojvodina NS Seme u utorak protiv Mladosti – Crvena zvezda u sredu dočekuje Kapošvar