rusija slavlje

Odbojkaši Rusije treći put osvojili Svetsku ligu

Muška odbojkaška reprezentacija Rusije osvojila je Svetsku ligu, pošto je noćas u finalu završnog turnira u argentinskoj Mar del Plati pobedila Brazil sa 3:0 u setovima (25:23, 25:19, 25:19). Olimpijski šampion Rusija tako je postala tek treća reprezentacija koja je tri ili više puta osvajala Svetsku ligu. Brazil je devetostruki pobednik elitnog takmičenja, dok je Italija tri puta bila šampion.
Za najkorisnijeg igrača (MVP) proglašen je reprezentativac Rusije Nikolaj Pavlov.
Rusija je do sada osvojila 15 odličja na takmičenjima u Svetskoj ligi, uključujući i bronzanu medalju koju je 1991. godine osvojila kao SSSR – tri zlatne, pet srebrnih i sedam bronzanih medalja.
Prvi je Brazil sa 17 medalja – devet zlatnih, četiri srebrne I četiri bronzane.
Reprezentacija Italije osvojila je treće mesto na turniru, pošto je pobedila Bugarsku sa 3:2 u setovima (21:25, 25:21, 25:20, 21:25, 15:7). Italija je tako osvojila 14. medalju u Svetskoj ligi i ima osam zlatnih, tri srebrne i tri bronzane.

Povezana vest:  BEACH VOLLEY – SP 2014. IGRAČICA I IGRAČA DO 17 GODINA, Tijana Basić i Irena Drobnjak startuju u sredu od 18,30 časova u Akapulku protiv para iz Australije