srbija seniorke-ep 2013EP NEMAČKA I ŠVAJCARSKA 2013

Srbiji bod protiv Bugarske u Šverinu

Ženska seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni prvak Evrope, poražena je na startu XXVIII EP 2013, koje je danas počelo u Nemačkoj i Švajcarskoj. Bugarska je večeras, u 1. kolu D grupe u Šverinu, savladala Srbiju sa 3:2, po setovima 23:25, 13:25, 25:22, 30:28 i 15:13, posle 134 minuta igre.
Utakmicu u Sportsko – kongresnoj dvorani posmatralo je 1211 gledalaca, a sudili su Arturo Di Đakomo iz Belgije i Frans Loderus iz Holandije.

SRBIJA: BRAKOČEVIĆ (21), ŽIVKOVIĆ, KRSMANOVIĆ (12), MALEŠEVIĆ, MOLNAR (1), MIHAJLOVIĆ (14), OGNJENOVIĆ (9), VELJKOVIĆ, NIKOLIĆ (9), BJELICA, RAŠIĆ (18), ĆEBIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I BRANKO KOVAČEVIĆ.

BUGARSKA: NENOVA, D. NIKOLOVA (1), KITIPOVA (1), RABADŽIJEVA (11), ZARKOVA (1), RUSEVA (13), KARAKAŠEVA (1), M. FILIPOVA, KOLEVA, VASILEVA (16), S. FILIPOVA (19), E. NIKOLOVA (18). TRENERI: MARČELO ABONDANCA I DIMO TONEV.

Posle neverovatnog preokreta Bugarska je pobedila Srbiju sa 3:2, u meču u kome su izabranice Zorana Terzića vodile sa 2:0, a u četvrtom setu imale pet vezanih meč lopti. Nisu uspele odbojkašice Srbije da iskoriste nijednu, a onda je Bugarska izjednačila i meč dobila posle uzbudljive igre u petom setu.
Povela je Bugarska sa 2:0 na početku meča, a Srbija odgovorila, na servis Nataše Krsmanović, serijom 4:0. Vodila je Srbija sa 5:4, a Bugarke sa dva uzastopna poena ponovo stigle do prendnosti, ovoga puta 6:5. Ipak, na prvom tehničkom tajm – autu bilo je 8:7 za Srbiju. Serijom 3:0, Bugarska je preokrenula rezultat i povela sa 10:8 i 11:9. Srbija je tada osvojila 4 poena, povela sa 13:11 i primorala ljutitog Abondancu da zatraži 30 sekundi odmora. Uspešan je bio tajm – aut Bugarki, koje su zatim povele sa 14:13, pa 16:14 na drugom tehničkom odmoru. Srbija je sa tri uzastopna poena stigla ponovo do vođstva – 17:16, a zatim i 19:17, kada je Abondanca zatražio drugi tajm – aut u prvom setu. Ponovo je Bugarska uspela posle predaha da se vrati u meč i serijom 3:0 povede sa 20:19, kada je Zoran Terzić zatražio tajm – aut. Od vođstva Bugarki sa 21:20, Srbija je bna servis Jovane Brakočević stigla do prednosti od 23:21, a zatim i do dve set lopte – 24:22. Iskoristila je Srbija drugu set loptu za 25:23 i vođstvo od 1:0 u setovima.
Srbija je povela na startu drugog seta sa 2:1, a zatim Bugarska preokrenula na 3:2. Posle vođstva Bugarki od 4:3, Srbija je sa dva vezana poena stigla do 5:4, a posle 5:5 i do 8:5, koliko je bilo na prvom tehničkom tajm – autu. Nastavila je Srbija sa odličnom igrom i povela sa 10:5, odnosno 12:6 kada je Abondanaca zatražio tajm – aut. Posle serije od 5:0 (od 5:5 do 10:5) usledila je nova serija Srbije od 6:0 (od 10:6) i vođstvo od 16:6 na drugom tehničkom odmoru. Nastavila je Srbija seriju (ukupno 8:0) i posle tajm – auta i povela sa 18:6, a zatim Bugarskoj do kraja prepustila još 7 poena za konačnih 25:13 i vođstvo od 2:0 u setovima.
U trećem setu se vodila izjednačena borba, na početku, u kojoj su se ekipe smenjivale u minimalnom vođstvu. Na prvom tehničkom odmoru bilo je 8:7 za Srbiju. Nisu se Bugarke predavale. Naprotiv, zaigrale su još bolje i serijom 4:0 povele sa 11:8, pa je Terzić zatražio 30 sekundi predaha. Uspešno su Bugarke održavale razliku i na drugom tehničkom tajm – autu vodile sa 16:12. Povela je Bugarska sa 17:12, pa je Terzić zatražio i drugi tajm – autu u trećem setu. Odlično su u tim trenucima Bugarke blokirale i povele sa 18:12, pa 20:13 i 21:14, da bi Srbija smanjila na 21:16, kada je Abondanca tražio tajm – aut. Smanjila je Srbija na 21:17, a Bugarska zatim povela sa 23:17. Usledila je serija Srbije od tri poena (23:20), a zatim i drugi tajm – aut Bugarske. Nastavila je Krsmanovićeva sa odličnim servisima, pa je Srbija borbenom igrom u odbrani i efikasnom u napadu smanjila na 23:22. Bugarska je zatim stigla do dve set lopte, 24:22, a zatim pomalo srećno iskoristila prvu za konačnih 25:22 i smanjenje prednosti Srbije na 2:1 u setovima.
Kao i u trećem, i na startu četvrtog seta se vodila izjednačena borba. Vodila je Srbija sa 2:1, pa Bugarska sa 3:2, pa 4:3, a onda je usledila serija Srbije, na servis Milene Rašić, za prednost od 7:4, kada je Bugarska zatražila tajm – aut. Nastavila je Srbija seriju osvajanja poena (ukupno 7:0) i povela sa 10:4. Smanjile su Bugarke na 10:6, a Srbija zatim povela sa 13:6. Na drugom tehničkom odmoru bilo je 16:8 za Srbiju. Posle tajm – auta, Bugarske su smanjile na 16:11 i tada je Brankica Mihajlović povredila desnu ruku, pa je u igru ušla Molnarova. Povela je Srbija sa 19:12, pa je Abondanca morao da zatraži i drugi trenerski tajm – aut u četvrtom setu. Smanjila je Bugarska na 19:14, pa 20:15, a zatim i na 21:17, kada je Terzić zatražio tajm – aut. Posle predaha, Bugarska je smanjila na 21:18, a zatim je usledila igra poen za poen. Vodila je Srbija sa 23:19, a zatim stigla do 5 meč lopti – 24:19. Smanjile su Bugarske na 24:22, pa je Terzić zatražio drugi tajm – aut. Bugarke su anulirale i četvrtu meč loptu Srbije i smanjile na 24:23, a zatim izjednačile na 24:24. Serijom 6:0, Bugarska je stigla do svoje prve set lopte u četvrtom setu. Pogrešila je Rabadžijeva na servisu, da bi posle izjednačenja na 25:25, Bugarska stigla do druge set lopte – 26:25, a potom i treće, 27:26. Nije Bugarska iskoristila ni četvrtu set loptu (28:27), ali jeste petu za konačnih 30:28 za izjednačenje na 2:2 u setovima.
Povela je Srbija u petom setu sa 1:0, a Bugarska serijom 4:0, preokrenula rezultat u svoju korist – 4:1 i primorala Terzića da zatraži minut odmora. Smanjila je Srbija na 4:3, a Bugarska sa tri vezana poena stigla do 7:3, pa je Terzić zatražio i drugi, poslednji tajm – aut u petom setu. Srbija je zatim smanjila na 7:5, a na promenu strana se otišlo sa prednošću Bugarki od 8:5. Igralo se zatim poen za poen do vođstva Bugarske od 9:6, kada je Srbija sa dva vezana poena smanjila na 9:8, a Abondanca zatražio tajm – aut. Kod rezultata 10:9 za Bugarsku, sudije su okarakterisale kao blok, pa su Bugarke povele za 11:9, a Terzić zbog protesta dobio žuti karton. Povela je zatim Bugarska sa 12:9, a Srbija smanjila na 12:11 posle još jedne konfuzne odluke sudija, da bi tada Abondanca zatražio drugi tajm – aut. Vodila je Bugarska sa 13:11, a zatim stigla do dve meč lopte, 14:12. Realizovala je Bugarska drugu meč loptu za konačnih 15:13 i pobedu od 3:2.
Srbija će sutra, u 2. kolu D grupe, igrati protiv Češke od 17,00 časova, uz direktan prenos na RTS.

Povezana vest:  PIONIRI – PRVENSTVO SRBIJE 2011. –FINALNI TURNIR, Na Finalnom turniru u Mataruškoj banji Vojvodina NS Seme iz Novog Sada, Radnički Kredi banka iz Kragujevca, Lučani i Milenijum iz Niša

SENIORKE – XXVIII EP 2013. – BERLIN, HALE, DREZDEN I ŠVERIN (NEMAČKA) I CIRIH, ŠVAJCARSKA (06. – 14. SEPTEMBAR) – RASPORED UTAKMICA:
D GRUPA – ŠVERIN, NEMAČKA (SPORTSKO – KONGRESNA DVORANA – 8000):
SUDIJE: Hajke Kraft iz Nemačke, Frans Loderus iz Holandije, Filip Šurman iz Lihtenštajna, Eldar Zulfugarov iz Azerbejdžana.

1. KOLO – PETAK, 06. SEPTEMBAR:
SRBIJA – BUGARSKA 2:3 (25:23, 25:13, 22:25, 28:30, 13:15)

B GRUPA – CIRIH, ŠVAJCARSKA (HALEN STADION – 13 000):
SUDIJE: Avelino Azevedo iz Portugalije, Juri Bakunovič iz Belorusije, Susana Marija Hativa Rodriges iz Španije, Olga Zaharova iz Rusije.
SUDIJSKI DELEGAT: ZORICA BJELIĆ (SRBIJA)
ITALIJA – ŠVAJCARSKA 3:0 (25:13, 25:11, 25:13)