U 23- SRB

Srbija u finalu Svetskog prvenstva – za zlato protiv Brazila večeras od 22,30

Mlađi seniori Srbije plasirali su se u finlae I SP 2013. za igrače do 23 godine u Uberlandiji, u Brazilu. Srbija će u finalu, večeras od 22,30 časova po našem vremenu, igrati protiv Brazila (www.laola1.tv). Srbija je, rano jutros po našem vremenu, u drugom polufinalu, savladala Bugarsku sa 3:0, po setovima 21:13, 21:18 i 21:10, posle 49 minuta igre.
Utakmicu u dvorani Tankredo Neves posmatralo je 250 gledalaca, a sudili su Elbis Zamora iz Venecuele i Natanon Sovapark iz Tajlanda.

SRBIJA: KOVAČEVIĆ (10), STANKOVIĆ, MARTINOVIĆ, STOILOVIĆ (11), KAPUR, JOVOVIĆ (3), MILUTINOVIĆ, PETKOVIĆ, ATANASIJEVIĆ (13), BRĐOVIĆ, KOPRIVICA, LISINAC (15). TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I TOMISLAV KUKANJAC.

BUGARSKA: RAGIN (7), DRAGIJEV, KORDEV, KARAKAŠEV, JORDANOV (6), DIMITROV (1), GEORGIJEV (2), ŽELJASKOV (9), VASILIJEV, GROZDANOV, PENČEV (3), SEGANOV (1). TRENERI: DRAGAN IVANOV I JORDAN MICIN.

Još jednu fantastičnu partiju pružili su izabranici Igora Kolakovića u Uberlandiji, ovoga puta u polufinalu protiv Bugarske. Svi do jednog su igrali odlično, borbeno, požrtvovano i iznad svega kvalitetno, tako da Bugari nisu imali apsolutno nikakve šanse da ugroze trijumf Srbije, čak ni u drugom setu, u kome su, u većem delu, imali i pet poena prednosti.
Start meča obeležilo je vođstvo Srbije od 3:0, pa je Dragan Ivanov odmah tražio tajm – aut. Povela je zatim Srbija sa 4:0, pa 8:4, 10:8 i 12:8 na tehničkom tajm – autu. Smanjili su Bugari na 12:10, a onda je usledila serija Srbije od 4:0 za vođstvo od 16:10, da bi posle 17:13, Srbija novom serijom od četiri uzastopna poena okončala set sa 21:13 i povela sa 1:0 u setovima.
U drugom setu, posle vođstva Srbije od 2:1, Bugarska je serijom 3:0 preokrenula rezultat i povela sa 4:2, a zatim i sa 7:4 kada je Kolaković tražio 30 sekundi odmora. Na tehničkom tajm – autu bilo je 12:7 za Bugarsku. Srbija je smanjila na 13:9, pa 14:11, kada je Ivanov tražio tajm – aut. Ukupnom serijom 4:0, Srbija je od 14:9 smanjila na 14:13, a izjednačenje je usledilo na 17:17, kada je Ivanov tražio i drugi tajm – aut u drugom setu. Povela je Bugarska sa 18:17, a Srbija sa tri vezana poena završila set sa 21:18 za vođstvo od 2:0.
U trećem setu se na početku vodila izjednačena borba. Vodila je Srbija sa 4:3, a Bugari preokrenuli na 5:4. Ponovo je Srbija povela, sa 6:5, a zatim i sa 9:6, odnosno 12:7 na tehničkom tajm – autu. Novom serijom Srbija stiže do 16:8, odnosno 18:9. Na kraju je bilo ubedljivih 21:10 za trijumf od 3:0 i plasman u finale Svetskog prvenstva.
Srbija će se na premijernom Svetskom prvenstvu za titulu prvaka i zlatnu medalju boriti sa domaćinom, Brazilom, večeras od 22,30 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na www.laola1.tv

Povezana vest:  XX GRAND PRIX 2012., Bod za Srbiju protiv Poljske

MLAĐI SENIORI – I SP 2013. – UBERLANDIJA (DVORANA TANKREDO NEVES – 6040 MESTA), BRAZIL (06. – 13. OKTOBAR) – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA: