lopta

SENIORKE – KUP IZAZIVAČA 2014.

Bešiktaš u osmini finala

Odbojkašice Partizana Vizure nisu uspele da se plasiraju u osminu finala Kupa Izazivača 2014. Bešiktaš je danas, u u dvorani „Burhan Felek“ u Istanbulu, eliminisao Partizan Vizuru u šesnaestini finala trijumfom u „zlatnom setu“ sa 15:6, posle 13 minuta igre. U regularnom toku revanš utakmice šesnaestine finala, Bešiktaš je pobedio Partizan Vizuru sa 3:0, po setovima 25:16, 25:23 i 25:15, posle 74 minuta igre.
U prvoj utakmici, odigranoj u Hali sportova na Novom Beogradu, Partizan Vizura je pobedio Bešiktaš sa 3:0 (25:20, 25:20, 25:17).
Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija 2 boda, a poraženi 1 bod. Ukoliko ekipe osvoje isti broj bodova, o konačnom pobedniku odlučuje „zlatni set“.
Bešiktaš će u osmini finala igrati protiv pobednika dvomeča Vašaš Budimpešta (Mađarska) – Kanti Šafhauzen (Švajcarska).

Povezana vest:  EP 2011 SRBIJA I ITALIJA, Turska osvojila treće mesto