loptaSENIORI – 49. KUP SRBIJE 2013./2014. – ČETVRTFINALE

Partizan Vizura maksimalno protiv Kragujevčana

Odbojkaši Partizana Vizure ostvarili su maksimalnu pobedu u prvoj utakmici četvrtfinala 49. Kupa Srbije. Partizan Vizura je večeras, u dvorani SC „Vizura“ u Beogradu, savladao Radnički iz Kragujevca sa 3:0, po setovima 25:21, 25:19 i 25:16, posle 71 minuta igre.

Revanš meč će se odigrati u sredu, 22. januara od 19,00 časova u dvorani „Jezero“ u Kragujevcu.

Plasman na Finalni turnir 49. Kupa Srbije 2013./2014. u konkurenciji odbojkaša do sada su izborili Crvena zvezda, Spartak iz Ljiga i Ribnica iz Kraljeva.

Povezana vest:  Počela prodaja ulaznica za polufinale i finale EP za seniore

SENIORI – 49. KUP SRBIJE 2013./2014. –ČETVRTFINALE – REZULTATI I RASPORED UTAKMICA:

PRVE UTAKMICE

SREDA, 15. JANUAR:

BEOGRAD (DVORANA SC „VIZURA“):

PARTIZAN VIZURA – RADNIČKI (KRAGUJEVAC) 3:0 (25:21, 25:19, 25:16)

UTORAK, 24. DECEMBAR:

POŽAREVAC (DVORANA: SC „POŽAREVAC“):

MLADI RADNIK (POŽAREVAC) – RIBNICA (KRALJEVO) 0:3 (22:25, 21:25, 24:26)

LJIG (DVORANA: OŠ „SAVA KERKOVIĆ“):

SPARTAK (LJIG) – ĐERDAP (KLADOVO) 3:1 (25:21, 25:20, 20:25, 25:20)

NOVI SAD (MALA SALA SPC „VOJVODINA“):

VOJVODINA NS SEME (NOVI SAD) – CRVENA ZVEZDA 2:3 (23:25, 25:23, 22:25, 25:22, 21:23)

Povezana vest:  SENIORKE – 45. KUP SRBIJE – OSMINA FINALA, Vizura Supernova u četvrtfinalu posle pet setova

DRUGE UTAKMICE:

SREDA, 22. JANUAR:

KRAGUJEVAC (DVORANA „JEZERO“):

RADNIČKI (KRAGUJEVAC) – PARTIZAN VIZURA 19,00

SUDIJE: MIRKO JANKOVIĆ I VLADIMIR SIMONOVIĆ. DELEGAT: LJUBOMIR KOVAČEVIĆ.

PETAK, 27. DECEMBAR:

BEOGRAD (DVORANA „ŠUMICE“):

CRVENA ZVEZDA – VOJVODINA NS SEME (NOVI SAD) 3:0 (25:20, 25:15, 25:23)

KLADOVO (DVORANA „JEZERO“):

ĐERDAP (KLADOVO) – SPARTAK (LJIG) 0:3 (22:25, 24:26, 19:25)

KRALJEVO (HALA SPORTOVA):

RIBNICA (KRALJEVO) – MLADI RADNIK (POŽAREVAC) 3:1 (25:23, 25:20, 27:29, 25:16)

Propozicijama takmičenja u Kupu Srbije, u slučaju da obe ekipe ostvare po jednu pobedu, plasman u polufinale će izboriti ekipa koja ima bolji set količnik. Ukoliko je set količnik identičan, plasman na Finalni turnir će izboriti ekipa koja ima bolji poen količnik (pojedinačno za svaku utakmicu). U slučaju da je i poen količnik identičan o plasmanu u polufinale će odlučiti „zlatni set“.

Povezana vest:  Svih 7 klubova iz Srbije prijavilo se za Evropske kupove 2021.

Određivanje domaćina Finalnog turnira, kao i žreb za polufinale obaviće se u četvrtak, 23. januara u 12,00 časova u beogradskom hotelu „M“.