CRVENA ZVEZDA - NANT SLIKE 1ČELENDŽ KUP – ČETVRTFINALE (M)
Poraz u nezgodan čas

U prvoj utakmici četvrtfinala CEV Čelendž Kupa za seniore, odbojkaši Crvene zvrezde su pretrpeli poraz od 1:3 posle 102 minuta igre, po setovima 20:25, 21:25, 25:21, 24:26.
Utakmicu u dvorani Sport Eko posmatralo je 200 gledalaca, a sudili su Tien Kuc iz Belgije i Fernando Antonio Korea Benitez iz Španije.

CRVENA ZVEZDA: Okolić 9, Stoković, Perić 5, Stoilović 15, Gmitrović, Koprivica 5, Milutinović 4, R. Jovanović, Petković 27, N. Jovanović, Buculjević, Vujić (libero). Treneri: Duško Nikolić i Tomislav Kukanjac

NANT REZE: Šovin2 , Holubec 20, Malivo, Ogunie 12, Skladanji, Mrozek 9, Frnandez, Perez 20, Šafranpovič 11, Ban (libero). Trener: Mrtin Demar.

Na startu meča Zvezda je bila stegnuta, baš kao i pre nedelju dana protiv Šamona u osmini finala. Grešili su u prijemu i slabije su radili zaštitu terena, a do završnice drugog seta bloka nije bi bilo.
Borili su se puleni Duška Nikolića, držali razliku do 11:11 ali su na kraju poklekli pred snažnim napadima korektora Pereza i odličnim blokom Hobuleca. Set je završen 20-25.
U drugom periodu meča vođena je izjednačena borba do 14:14. Nant se odvojio na 16:14 na drugom predahu i 20:17, da bi angažovanija igra crveno-belih i sigurnost na mreži dovela do novog izjednačenja 20:20. Posle loše sudijske odluke u korist gostujućeg tima, Zvezda je stala a Perez je snažnim servisima doveo ekipu na 24:20. Servis greška Stoilovića donela je Nantu prednost od 2:0 u setovima – 21:25.
Poveli su „Francuzi“ u trećem setu 8:5 i 10:8, kada je proradila igra domačina. Kapiten Petković je bio nezadrživ a veliko osveženje u tim je doneo Milan Perić koji je zamenio Lazara Koprivicu. Iz poen u poen Zvezda je delovala sve sigurnije, dok je protivniku opala koncentracija. Na kraju deonice crveno-beli su vodili 24:20 poenom kapitena a tačku na set stavio je Milan Perić napadom iz „zone 4″ – 25:21.
Vodio je Nant 16:13 na drugom tehničkom predahu u četvrtom setu kada je domaćin preko korektora Petkovića došao do 16:16. To je nateralo trenera Demara na tajm aut,posle čega je usledila igra poen za poen do 18:18. Preuzeo je Nant vođstvo od 21:18, ali se crveno-beli nisu predavali. Na semaforu je zasijalo 22:22. Servis greška Petkovića donela je gostima meč loptu, koju je Stoliović odmah spasao za 24:24. Perez je osvojio novu meč loptu a zatim je Petković prosledio loptu u aut za konačnih 24:26 i 1:3 za Nant.
Revanš će se odigrati u sredu, 12. februara od 20,30 časova u dvorani Artur Digast u Nantu.
Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko se meč završi rezultatom 3:2 pobednik dobija 2 boda, a poraženi 1 bod. Ukoliko ekipe osvoje isti broj bodova, o konačnom pobedniku odlučuje „zlatni set“.
Ukoliko Crvena zvezda eliminše Francuze, „crveno – beli“ će u polufinalu igrati protiv pobednika duela Strojitelj Minsk (Belorusija) – Fenerbahče Grundig Istanbul (Turska).