baku 2015 logoEI 2015 BAKU

Seniori Srbije maksimalno protiv Azerbejdžana u Bakuu – 3:0 – naredni rival Poljska u četvrtak

Muška seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je prvu pobedu u A grupi na Evropskim igrama u Bakuu. Srbija je večeras, u trećem meču 2. kola savladala Azerbejdžan sa 3:0, po setovima 25:22, 25:18 i 25:19, posle 87 minuta igre.

Utakmicu u Kristalnoj dvorani posmatralo je 1500 gledalaca, a sudili su Aleksandar Pjasecki iz Belorusije i Olga Zaharova iz Rusije.

Ubedljiva je bila Srbija protiv Azerbejdžana. Odgrali su izabranici Siniše Reljića kvalitetnu utakmicu, iako početak to nije nagoveštavao. Ipak, kako je meč odmicao tako su počele sve bolje da funkcionišu sve linije tima. Reljić je pružio šansu gotovo svim igračima, a oni su svojim požrtvovanjem i dobrom igrom u odbrani, ali i u napadu i bloku, ispunili sve zadatke. Raduje igra tima pred važne mečeve protiv Poljske, Finske i Francuske.

Meč protiv Azerbejdžana počela je postava Buculjević, Petković, Rašić, Krsmanović, Čupković, Stoilović i libero Škundrić.

Vođstvo Srbiji doneo je Krsmanović, a onda su domaćini osvojili dva uzastopna poena i poveli sa 2:1. Posle vođstva Azerbejdžana od 3:2, Srbija je preokrenula rezultat i povela sa 4:3. Prijem servisa je bio dobar, pa je Buculjević uspešno razigravao napadače. Posle igre poen za poen, Azerbejdžan je poveo sa 6:5, a na prvom tehničkom tajm – autu bilo je 8:7 za domaćina prvih Evropskih igara. Povela je zatim Srbija sa 9:8, pa Azerbejdžan sa 10:9, pa opet Srbija sa 11:10. Održavala je Srbija minimalnu prednost do 13:12, kada je, posle izjednačenja Azerbejdžana, sa dva vezana poena stigla do vođstva od 15:13, odnosno 16:14 na drugom tehničkom tajm – autu. U nastavku, Srbija je prvi put stigla do tri poena prednosti – 18:15, a posle tajm – auta domaćina prednost je uvećana na 20:15. Zatražio je Bulent Karslioglu i drugi trenerski tajm – aut u prvom setu, posle kojeg je Azerbejdžan smanjio prednost Srbije na 20:19, pa je Siniša Reljić zatražio 30 sekundi odmora. Krsmanović i Stoilović su blokom prekinuli seriju Azerbejdžana, a zatim posle greške domaćih, Srbija stiže do vođstva od 22:19. Povela je Srbija sa 23:20, da bi kapiten Petković doneo svom timu četiri set lopte – 24:20. Nije Srbija iskoristila prve dve set lopte (24:22), pa je Reljić zatražio i drugi tajm – aut u prvom setu, nakon kojeg su Azerbejdžanci pogrešili, pa je Srbija prvi set dobila sa 25:22 i povela sa 1:0 u setovima.

Povezana vest:  ZOI SOČI 2014, Finska deklasirala SAD i osvojila bronzu

Početak drugog seta vodila se izjednačena borba u kojoj je Azerbejdžan imao minimalnu prednost do 7:6, kada je Srbija sa dva vezana poena otišla na prvi tehnički tajm – aut sa prednošću od 8:7. Odlični servisi Stoilovića poremetili su napad Azerbejdžana, pa je Srbija, posle 8:8, serijom 6:0 povela sa 14:8. Uspešno je Srbija održavala razliku, a Reljić je u igru uveo Mitića i Luburića, umesto Buculjevića i Petkovića. U finišu, Srbija je povela sa 23:15, a set je dobila sa 25:18 i povela sa 2:0 u setovima.

Odlično su izabranici Siniše Reljića počeli treći set i poveli sa 4:0, pa je Karslioglu morao da traži tajm – aut. Razigrana Srbija je ubrzo, zahvaljujući ponovo odličnim servisima Stoilovića, povela sa 6:1, pa 8:2 na prvom tehničkom odmoru. Smanjio je Azerbejdžan na 8:5, a Srbija povećala prednost na 10:5. Imala je zatim Srbija šest poena viška – 14:8, ali je Azerbejdžan smanjio na 14:10, a na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:11 za Srbiju. Požrtvovana igra donela je Srbiji još veću prednost – 19:12, da bi u finišu Azerbejdžan smanjio na 21:16. Odlična igra u polju i precizna u napadu donela je Srbiji mirnu završnicu seta i meča. Realizovala je Srbija drugu meč loptu za konačnih 25:19 i trijumf od 3:0.