Srpski teniser Viktor Troicki eliminisan je u prvom kolu Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru, pošto je danas izgubio od Britanca Endija Marija sa 2:0 (6:3, 6:2).

Troicki je treći srpski teniser koji je eliminisan u singlu, posle Aleksandre Krunić i Ane Ivanović. Jelena Janković se povukla, dok će Novak Đoković tek igrati u prvom kolu.

Povezana vest:  Pere Miro pohvalio OKS

Mari će u narednoj rundi igrati protiv Huana Monaka iz Argentine.

Troicki je odlično počeo meč i oduzeo servis Mari već u prvom gemu. Ipak, britanski teniser je vratio brejk u sledećem gemu, kod 3:2 uzeo još jedan, pa je lako priveo prvi set kraju.

Srpski predstavnik nije imao šanse u drugom setu, koji je Mari rutinski dobio, tako što je dva puta oduzeo servis protivniku.

Povezana vest:  OI 2016, Vaterpolisti Srbije olimpijski šampioni

Troicki je kod vođstva Marija u drugom setu sa 5:2 imao brejk priliku, kojom je mogao da se vrati u igru, ali je nije iskoristio, pa je Britanac ubedljivo dobio drugi set za plasman u drugo kolo.