Košarkaška reprezentacija Srbije pretrpela je i drugi poraz na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, pošto su večeras u finišu utakmice izgubili od Francuske 76:75 (26:17, 14:19, 17:24, 19:15).

Srbiju je predvodio Miroslav Raduljica sa 16 poena, dok je kapiten Miloš Teodosić završio utakmicu sa 10 poena i devet asistencija. Bogdan Bogdanović postigao je 10, a Marko Simonović devet poena.

Povezana vest:  Organizatori OI u Tokiju suočeni sa brojim izazovima

Francusku je predvodio Nando De Kolo sa 22 poena.

Srbija za tri dana igra protiv SAD.

Francuska je odlično danas počela meč i predvođena Nikolom Batumom i Borisom Dijaoom povela je sa 20:4 već posle pet minuta igre. Srbija je odgovorila serijom 11:2 i prišla na 15:22, ali su „trikolori“ do kraja deonice stekli devet poena prednosti, 26:17.

Povezana vest:  “OLIMPIJSKI VEKOVNIK” - 100 godina Olimpijskog komiteta Srbije

Srbija se u drugoj četvrtini približila i počela da pogađa, da bi u trećoj četvrtini košem Simonovića prvi put povela 55:54. „Orlovi“ su krajem treće i početkom četvrte četvrtine dali 21 poen, naspram šest Francuske.

Srbija je u poslednjih pet minuta imala i šest poena prednosti, 73:67, a tri i po minuta pre kraja povela i sa 75:70, ali posle toga nije iskoristila nijedan napad i nije postigla nijedan poen.

Povezana vest:  OI 2018, Drugi slučaj dopinga ruskih sportista u Pjongčangu

De Kolo je posle toga postigao dva penala, a onda je položio za poen „minusa“, da bi Toni Parker iz teške pozicije dao koš u padu za vođstvo Francuza 76:75 31 sekund pre kraja.

Srbija je izgubia loptu u sledećem napadu, Batum je promašio koš, a Bogdanović je šutirao sa oko 10 metara, ali nije bio uspešan.