poi_streljastvo_11
PARAOLIMPIJADA 2012
Laslo Šuranji daleko od finala

Srpski paraolimpijac, strelac Laslo Šuranji bio je daleko od finala MK puškom 60 metaka ležeći (kategorija SH 1) na Paraolimpijskim igrama u Londonu za koje je „ulaznica“ vredela čak 589 krugova. Sa 567 krugova (po serijama 96, 97, 94, 92, 92, 96) zauzeo je 45. mesto.
Zlatna medalja pripala je Abdulah Sultan Alapjaniju (UAR) sa 694,8 (592) kruga. Srebrom se okitio Huan Anotonio  Savedra Reinaldo (Španija) sa 694,6 (590) krugova, dok je bronzu osvojio Metju Skelton (V. Britanija) sa 693,2 (589) krugova.
Srbija je  na POI u Londonu do sada osvojila četiri trofeja. Zlatne medalje pripale su atletičarima Željku Mitroviću (čunj) i Tanji Dragić (koplje), a srebrne stonoteniserima Borislavi Perić Ranković i Zlatku Kesleru.
Medalje su, do utorka 4.septembra, osvajali parolimpijci iz 65 zemlja i Srbija je trenutno 27. Vodi Kina sa 117 medalja (48 – 32 – 37) ispred Velike Britanije sa 66 (19 – 26 – 21) i Rusije sa 50 (17 – 20 – 13).