Aleksandar KukoljMEDITERANSKE IGRE 2013
Zlato Aleksandra Kukolja i srebro Ljubiše Kovačevića

Džudisti Srbije osvojili su danas dve medalje na Mediteranskim igrama u Mersinu. Aleksandar Kukolj pobedio je Italijana Valtera Falentea i okitio se zlatom u kategoriji do 90kg, dok je Ljubiša Kovačević osvojio srebro u kategoriji do 73kg u borbi sa Turčinom Hasanom Vanliogluom.
Aleksandar Kukolj preneo nam je prve utiske po završetku dodele medalja: „Imao sam tri veoma teške borbe jer sam u prvom kolu bio slobodan. Presrećan sam, pre polaska obećao sam da ću dati sve od sebe i, na svu sreću, ovoga puta to je bilo dovoljno za pobedu.“
-Danas sam imao četiri borbe, od kojih sam tri pobedio a u finalu me je savladao turski takmičar. Publika je nosila mog protivnika i uspeo je da napravi jedan juko koji mu je doneo pobedu. U svakom slučaju zadovoljan sam što sam doneo srebrnu medalju Srbiji – rekao je Ljubiša Kovačević.

Povezana vest:  Rekordnih 121 NBa i WNBA košarkaša i košarkašica takmiči se na Olimpijskim igrama u Tokiju 2020