zlatic MI 2MEDITERANSKE IGRE 2013
Zlatić peti, Mikec šesti na MI

Andrija Zlatić zauzeo je peto mesto sa 133,1 kruga, a Damir Mikec šesto mesto sa 113,3 kruga trećeg dana streljačkog turnira na Mediteranskim igrama u Mersinu u Turskoj.
Zlatnom medaljom okitio se Turčin Jusuf Dikec sa 192,8 krugova. Frančesko Bruno (Italija) osvajio je srebro sa 191,3 kruga, dok je bronza pripala Pablu Kareri (Španija) sa 172 kruga.
Pre finala, Mikec je sa 557 krugova bio drugi, a Zlatić sa 549 krugova peti. Španac Karera imao je najbolji osnovni rezultat (563), Dikec je imao 555 krugova i treću poziciju pre plej ofa, dok je Bruno sa osmog mesta (548) došao do srebra. Finale je vredelo 548 krugova.
U tri dana takrčnja srpski strelci su osvojili tri medalje, dva srebrne i bronzanu. Srebrom su se okitila Zorana Arunović (vazdušni pištolj) i Ivana Maksimović (vazdušna puška) dok je bronzani trofej osvojio Damir Mikec (vazdušna puška).
Četvrtog dana na MI i u Mersinu26. juna Jasna Šekarić i Zorana Arunović gađaće MK pištoljem, dok će se Dejan Pešić i Nemanja Mirosavljev takmičiti MK puškom 60 metaka ležeći.

Povezana vest:  OI 2016, Kraj za braću Marej u prvom kolu dubla u Riju