milanko petrovic trk

ZOI SOČI 2014

Petrović 69. na 10 kilometara

Reprezentativac Srbije u biatlonu Milanko Petrović zauzeo je danas 69. mesto u sprintu na 10 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju. Petrović je trku završio za 27 minuta, osam sekundi i dve stotinke.
On je loše gađao iz puške, imao je čak tri promašaja, a zaostatak nije uspeo da nadoknadi trčanjem. Ovim plasmanom Petrović nije uspeo da obezbedi učešće u trci potere u koju se plasiralo prvih 60 takmičara sa današnje trke.
Zlatnu medalju osvojio je Norvežanin Ole Einar Bjerndalen, koji je trku završio za 24 minuta, 33 sekundi i pet stotinki. Iako je imao jedan promašaj, on je uspeo zaostatak da nadoknadi trčanjem i da osvoji zlatnu medalju.
Srebro je pripalo Austrijancu Dominiku Landertingeru, dok je bronzano odličje osvojio Jaroslav Soukup iz Češke.

Povezana vest:  Najavljena Evropska nedelja u sporta koja će u Srbiji biti održana od 23. do 30. septembra