rusija slavljeHokejaši Rusije osvojili titulu prvaka sveta

Hokejaši Rusije osvojili su titulu prvaka sveta pošto su večeras u finalnoj utakmici šampionata u Belorusiji savladali selekciju Finske sa 5:2 (1:1, 2:1, 2:0).
Finalu i osvajanju pete svetske titule „zborne komande“ u Minsku prisustvovao je i predsednik Rusije Vladimir Putin.
-Šef države želeo je da lično podrži ruski tim u finalu hokejaškog šampionata sveta – rekao je Putinov portparol Dmitrij Peskov ruskoj agenciji Itar-Taš.
Ruski hokejaši iskupili su se za debakl na Zimskim olimpijskim igrama kod kuće u Sočiju, gde su u februaru eliminisani u četvrtfinalu upravo od Finaca.
Branilac titule Švedska morala je da se zadovolji bronzanom medaljom savladavši ranije danas Češku sa 3:0 (2:0, 0:0, 1:0).

Povezana vest:  KUGLANJE, Pionir, Putar Niš, Apatin i Ada kompjuters na fajnal foru Kupa Srbije